4.GÜNLÜK YAYLA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Yağlıdere ilçesine bağlı Günlük yaylasında dördüncü günlük yayla şenliği düzenlendi.

Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk,şenlikte yaptığı konuşmada,ülkemizde son yıllarda  meydana gelen üzücü olaylardan dolayı ilçemizde’de üç yıldır yayla şenlikleri düzenlemediğini hatırlattı.

Öztürk,bu sene ilk olarak Üçtepe Belediye Başkanlığımız tarafından kiraz festivali,Yağlıdere Belediye Başkanlığımız tarafından Buları Yaylası Taflan Şenliği son olarak’ta Sınır köyü muhtarlığımızın organize ettiği Günlük yayla şenliği düzenlendiğini belirterek,bu üç şenliğin ardından ilçemizde yayla şenlikleri tamamlanmış oluyor.Bu festivallerin hayırlara vesile olmasını diler organizasyonlarda emeği gecen herkesi tebrik ederim.”dedi.

Sınır Köyü Muhtarı Yavuz Memiş ise,günlük yaylasında geleneksel olarak düzenlenmeye başlayan günlük yayla şenliğine katılımın her yıl artmaya başladığını ifade ederek,şenliği önümüzdeki yıllardan itibaren daha geniş kapsamlı yapmayı planlıyoruz.”diye konuştu.

Şenlik konserlerin ardından sona erdi.

Şenliğe,Yağlıdere Belediye Başkan Vekili Harun Durdu,Sınır,Yeşilpınar,Derindere köyleri derneği başkanı Ali İhsan Aksu,mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

IMG_6026

IMG_6040

IMG_6047

IMG_6051

IMG_6065

Q1

Q2

Q3

Q4

Q5

Q6

Q7

Kısa adres:

4.GÜNLÜK YAYLA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ için bir yorum

  1. Sevgili Yaglidereliler lutfen gittiginiz senliklerde coplerinizi birakmayiniz.Bir ata sozumuz derki Aslan yattigi yerden belli olur der.Bulari Yaylasi senliklerinden sonraki goruntu gosteriyorki,bu senlikleri duzenleyenlerin sadece senlik ile degil daha sonra o alanin temizligiylede ilgilenmeleri gerekir.Daha guzel yarinlar icin Yaylalarimizi temiz tutalim.Selamlar.Amerikadan tum Yagliderelilere.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş