Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi kardeş okulu Sınır Ahmet Elmalı İlkokuluna " Bir Kitap Bir Oyun Bir Oyuncak Projesi"ile Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırlamış olduğu bere ve atkıların öğrencilere dağıtımı gerçekleşti.

 Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi  kardeş okulu Sınır Ahmet Elmalı İlkokuluna " Bir Kitap Bir Oyun Bir Oyuncak Projesi" ni hayata geçirdi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, Halk Eğitm Merkezi Müdürü ilhan Bahçekapılı,Milli Eğitim Şube müdürleri Yalçın Alpaydın, Selim Bolat, Okulumuz Müdürü Erbey Ünver ve İlçe Okul ve Kurum Müdürleri Projenin açılışına katıldılar.

 Projenin İlk Ayağı Üçtepe ilkokulunda başladı.

Burada Halk Eğitim Merkezinin  kursiyerlerinin hazırladığı  Bere ve Atkılar Üçtepe ve Sınır İlkokulundan gelen Anasınıfı öğrencilerine dağıtıldı. Daha sonra Okulumuz Öğretmenlerinden Elif Şekerin koordine ettiği  KT Üniversitesi Tiyatro Kulübünün oyuncuları Memişe İş Çıktı adılı  oyunu  Minik öğrencilere sergiledi.  Yine Okulumuz Öğrentmenlerinden Özge KILIÇ´in rehberliğinde  Çocuk gelişimi alanı öğrencilerimizin tasarlayıp yaptığı oyuncaklar  Tiyatro sanatçıları tarafından  minik  öğrencilerimize dağıtıldı. Oyunu 65 Ana sınıfı öğrencisi ve 130 İlk okul öğrencisi  seyrettiler  öğrencilerimizin mutlulukları  gözlerinden okunuyordu.

  Projenin 2. Ayağı Sınır Ahmet Elmalı İlkokulunda devam etti Burada Okulumuz Müdür Yardımcısı Mustafa Gürses ve Okulumuz xÖğretmeni Nafiye Bayırın  organize ettiği  Kitap topmalama kampanyasında toplanan 285  adetten oluşan Masal, Hikaye ve Romandan oluşan kitap ve dergiler İlkokul öğrencilerine  dağıtıldı. yine burada Bedeneğitimi Öğretmeni Alper Kemerdere´nin organize ettiği  Kardeş okulumuzun n ihtiyacı olan spor malzemeleri okul idaresine teslim edildi öğrencilerle birlikte  oyunlar oynandı.

   Projenin 3. Ayağı ise Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulunda gerçekleştirildi. Burada   Tiyatro oyuncularımız  130 Sınır Ahmet Elmalı İlkokulu öğrencisine ve 180 ortaokul öğrencisene ayrı ayrı  oyunlarını sergildi.

   Projenin uygulanması ile ilgili görüşlerini  Açıklayan Okul Müdürümüz Erbey Ünver. Projenin Amacına ulaştığını  65 Anasınıfı öğrencisi, 240 İlk Okul öğrencisi ve 180 Ortaokul öğrencisini tiyatroyla buluşturduklarını. Ahmet Elmalı  ilkokulunun  öğrencilerine  Masal, Hikaye ve Roman´dan oluşan 285 kitap dağıttıklarını ve  okulun ihtiyacı olan kale direkleri   futbol ve basketbol topları hediye ettiklerini belirtti. ve  2 ocakta minik  öğrencilerle  öğrencilerimiz mutluluğun resmini  çizdik diyerek sözlerini tamamladı

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır