Yağlıdere ilçesinin LGS şampiyonu Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulu öğrencisi Caner Demir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk tarafından altınla ödüllendirildi.

Yağlıdere ilçesinin LGS şampiyonu Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulu öğrencisi Caner Demir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk tarafından altınla ödüllendirildi.

Öğrencilerimizin 2019 yılı Akademik başarıları: 1-Türkiye 3''sü olan Giresun'da Yağlıdere'miz 16 ilçe arasında tarihi bir başarı göstererek birinci olmuştu.

LGS sınav sonuçlarına göre 16 öğrencimiz Fen Liselerine girebilme yüzdelik başarısı göstermiş tercihleri doğrultusunda farklı alanlardaki okullara yerleşmişlerdir.

 2-Yağlıdere 2019 YKS Üniversite Yerleştirme sonuçları da sevindirdi. İlçemiz liselerinde eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz uzun bir aradan sonra üniversite yerleştirme sonuçlarına göre 34 öğrencimiz önemli bölümlere yerleştiler.

Öğrencilerimizin Bilgisayar Mühendisliği, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Maliye, Gazetecilik, Radyo Televiyon Sinema vb. gibi gelecek sunan bölümlere yerleşmesi velilerimizi sevindirdi.

Bu öğrencilerimiz 9.sınıfta ilçe dışına çıkan ilk yüz öğrencinin ardından ilçemizdeki okullarımızda nitelikli eğitim, disiplinli ve planlı çalışmalarının karşılığı olarak hayallerine ulaştılar.

 3- Bursluluk sınavında 12 öğrencimiz başarılı olarak ortaokul ve lise eğitimlerinin sonuna kadar burs alma hakkı elde ettiler.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Ahlaklı ve bilgili nesil aydınlık geleceğimizdir.Bunun için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz.Başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürümüz Ömer Gönder ve ekibini, öğretmenlerimizi ve öğrencimizi tebrik ediyorum. LGS sınav sonuçlarında Türkiye 3''sü olan Giresun'da Yağlıdere'miz 16 ilçe arasında tarihi bir başarı göstererek birinci olmasına katkı sağlayan ve 2019 YKS Üniversite Yerleştirme sonuçlarına göre başarılı sonuç alınmasını sağlayan ve Yağlıdere'mizi gururlandıran tüm ekibimi, şube müdürlerimizi, okul ve kurum yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi canı gönülden kutluyorum.Çocuklarımızın geleceği hep aydınlık olsun. Amacımız bu başarı çıtasını daha da yukarılara taşımaktır.

Her zaman eğitime desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Burak Baykut ÖZ'e, İlçemizde görevleri sırasında eğitimin her zaman yanında yer alıp eğitime desteklerini esirgemeyen önceki Yağlıdere Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman Kırhasanoğlun'a, önceki Üçtepe Belediye Başkanımız Harun Öztürk'e, önceki kaymakamlarımıza, başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, Giresun İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'na, velilerimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve tüm eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum."

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

  • Nurettin İBAŞ

    Sayın İlçe milli Eğitim müdürü:Yeni belediye Başkanına neden bir teşekkür'ü çok gördünüz. Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Hele bir eğitimci için olmaması gereken uslup. Bulunduğunuz makamda eğitimci insanlar usluplarına dikkat etmeli. Siz bu uslupla siyasi bir tavır takındınız. Yarın bir başka siyasi iktidar geldiğinde sizleride görmezden gelirlerse inşAllah üzülmessiniz sayın müdürüm

    27 Ağu 2019 Sal

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır