AMERİKA’DA YAŞAYAN YAĞLIDERELİ GENÇ BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY OLDU

ABD’de doğup büyüyen 19 yaşındaki Üniversitesi öğrencisi Yağlıdereli Hacıbey Çatalbaşoğlu, Belediye Meclis üyeliği için aday olduğunu açıkladı.

ABD’nin Connecticut eyaletinin New Haven şehrinde yale Üniversite örencisi olan Hacıbey Çatalbaşoğlu, Belediye Meclis Üyeliği için Demokrat Parti’den aday adaylığını kamuoyuna açıkladı. ABD’de Hacıbey Çatalbaşoğlu, bir ilki başarmak için şimdi kapı kapı dükkan dükkan dolaşarak New Haven, halkından oy istiyor.

Demokrat Parti’den adaylığını koyan genç politikacı Hacıbey Çatalbaşoğlu, Türk-American toplumuna seslenerek destek istedi. Yağlıdereli Genç siyasetçi Çatalbaşoğlu, boş zamanlarında babasının ait Pizza restoranında çalıştığını” söyledi.

ABD yasalarına göre kendi ve aile yardımıyla harcanacak para kabul edilmiyor ve suç işlemiş sayılıyor.

Hacıbey Çatalbaşoğlu, oluşturulan bağış kampanyasına yapılacak para yardımlarıyla seçilme şansına sahip olabiliyor. Duyarlı vatandaşlarımız için Çatalbaşoğlun’nun hesabına bağışta bulunabilirler.

AİLEDEN HACIBEY ÇATALBAŞOĞLU’NA TAM DESTEK

Baba Kadir Çatalbaşoğlu’ndan oğluna tam destek olduklarını açıkladı. ABD’nin Connecticut eyaletinin New Haven şehrinde Piza restoran işletmeciliği yapan Kadir Çatalbaşoğlu, oğlunun New Haven Belediye meclis üyeliğine Demokrat Partiden aday olması ve seçildiği takdirde ABD’de bir ilk olacak. İnşallah Türk toplumunun yanı sıra Amerikan halkına büyük hizmetleri olacaktır.

ABD yasalarına göre kendi oğluma parasal konuda 250 dolardan başka yardımda bulunamıyorum. Oluşturulan havuzda biriken paralarla seçilme şansının daha yüksek olacağını” söyledi.

 

Kaynak :http://www.yesilgiresun.com.tr/gundem/abdde-giresunlu-genc-belediye-meclis-uyeligine-aday-oldu-h22337.html

 

222

Kısa adres:

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş