AYAK OYUNLARIYLA SAF DIŞI BIRAKILDIM

Geçtiğimiz hafta Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından yapılan temayülün yankıları sürüyor.

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Hüsnü Turan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunurken vicdanın da  gayet rahat olduğunu da ifade etti.

12.02.2014 Tarihinde sitemizde yayınlanan “AK PARTİDE İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNDE BİRİNCİ SIRAYA SÜRPRİZ İSİM” başlıklı haberimiz ilçemizle birlikte  yurt içinde ve  yurt dışında büyük yankı uyandırdı.

Konuyla ilgili temayül yoklamasında birinci çıkmasına rağmen Ankara’ya giden listede kesik yediği ileri sürülen Hüsnü Turan bundan sonraki süreçte davasından vazgeçmeyeceğini istifa da etmeyeceğini belirterek ” Ayak oyunlarıyla davamıza ve bize ihanet edenlere verilmesi gereken cevaplar zamanı geldiğinde en şedid şekilde verilecektir”  diyerek çok sert bir şekilde gönderme yapmaktan da kaçınmadı.

İşte Turan’ın sitemize içini döktüğü o söyleyişi…

Haber’de Kaynak yapmadan alıntı yapılması  yasaktır….

TEMAYÜL YOKLAMASI GÖZ BOYAMAK İÇİN YAPILMIŞTIR

Ak parti ilçe teşkilatı yönetim kurulu, il genel meclisi üyelerinin belirlenmesi için, aday adayı olan kişiler arasında yapılacak demokratik bir seçimle adayların belirlenmesine karar vermiş, bende bu seçimde parti temsilcilerimizin takdiri ile birinci sırada yer aldım ancak listenin merkeze yollandığında listenin değişerek geldiğini gördüm. Oysaki bu listenin yaklaşık iki ay önce belirlendiği, hatta diğer partilerce de listenin bu şekilde olacağı hususunda iddialara dahi girildiğini yapılan seçimin sadece göz boyama olduğunu gördük. Ben buradan yönetimde yer alan dava arkadaşlarıma soruyorum;

 • Bu seçimi neden yaptınız?
 • Seçim sonucunda belirlemiş olduğunuz adaylar değiştirildiğinde neden sesinizi çıkarmıyorsunuz?
 • Yaşananlar size göre etik mi, vicdanlarınız bu hususta rahat mı?
 • Eğer sizlerin vermiş olduğu kararlar bir anlam ifade etmiyorsa ve birileri sizin adınıza karar veriyorsa sizler neden oradasınız?

 

ÜLKEMİZDE NİCE YAŞLI BÜROKRAT VE SİYASİLER VAR

 

Yağlıdere’ye her anlamda emeği geçen partisini çocuğu gibi seven, meselelerle ilgilenen, hiçbir zaman çizgisinden sapmayan, davasını namus kadar kutsal sayan şahsıma bunu nasıl layık gördünüz.

Sayın başkan diplomalardan bahsediyor, bugün mecliste bulunan vekillerin içinde bile ilkokul mezunu vekiller var ve hatta sayın başkanın kendisi de ilkokul mezunudur. Yaşlı dediler Türkiye de nice yaşlı bürokrat ve siyasiler var bunların hepsi birer bahaneden ibaret.

 

PARTİMİZE HAKARET EDEN İNSANLARI BAŞ TACI ETTİLER

 

Partimizin karşısında yer alan, partimize ve parti mensuplarımıza hakaretler eden insanları baş tacı ettiniz. Dava arkadaşlarınızı ve ilk günden beri yanınızda olan insanları küstürdünüz. Başkan seçildiği günden beri her gün zig zag çizerek siyasetin etik değerlerini, ahde vefayı, dostluğu, arkadaşlığı ayaklar altına aldı. Anlaşılan başkana da yakışan buymuş ve bu durumu ilçemiz için hiç hayra alamet görmüyorum.

 

HÜSNÜ TURANI SEVMEYENLER SENARYO ÜRETİYORLAR

 

Öncelikle şunu söyleyeyim bahse konu olaylar gerçeği yansıtmamaktadır. Parti içerisinde dengeleri sarsmak isteyen ve şahsımın yapmış olduğu faaliyetlere hazmedemeyen insanlar tarafından uydurulan senaryolardır. Neden devamlı Hüsnü TURAN olayını şöyle izah edeyim. 2009 yerel seçimlerinde il genel meclisi adayı olarak başvurdum ve ilçe yönetim kurulunca yapılan seçimde birinci çıkmama rağmen yine bugünküne benzer ayak oyunlarıyla listede saf dışı bırakılmıştım. Beni sevenler her dönemde beni liste başı yapmışken başkan tarafından iki dönemde de ayak oyunlarıyla saf dışı bırakıldım. Bunlara rağmen nasıl oluyor da her dönem Hüsnü TURAN diye diretilmiş oluyor.

 

BEN PARTİMDEN VE DAVAMDAN BİRİLERİ GİBİ VAZGEÇMEM

 

Ben hiçbir zaman birileri gibi davamdan ve partimden vazgeçmedim vazgeçmeyeceğim sevenlerimle sonuna kadar bu çatı altında kalmaya devam edeceğiz ancak bu çatı altında olup çeşitli ayak oyunlarıyla davamıza ve bize ihanet edenlere verilmesi gereken cevaplar zamanı geldiğinde en şedid şekilde verilecektir.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

 

 

 

Kısa adres:

AYAK OYUNLARIYLA SAF DIŞI BIRAKILDIM için 53 yorum

 1. ura bu akp’ye neler oluyor anlamış değilim..sanki bu milletimiz bu ayak oyunlarını yutmayacak..

 2. Slm.Ben şuna yanıyorum.Öyle bir karizma süper reis tayyip erdoğanı temsil eden taşra kırıntılarına bak.Yazık büyük başkanımızın emeklerine.Nasıl bir teşkilat nasıl bir örgüt ki yağlıdere ak parti teşkilatı anlamış değilim.Entrikalar,birilerini memnun etmeler,zikzaklar …nedir bunlar?.Artık yemek için ilçemizin büyük değeri Hüsnü hocamıza mı geldi sıra?..Neyin peşindesiniz..Hep padişah olsanız gönül kırmaya değermi?.Sadece yazıklar olsun diyorummm.İlçemizde bir kaç tane eskiden beri mikser gibi karıştırıcı insanlar var.Üzüldüğüm nokta her dönemde bunların zirvede olması.Ama yakında bu oyunlara gelenler yağlıdere sokaklarında gezerken değersiz birer paçavradan farksız olacaklardır.Benden sölemesi çok yakında bakarızz…

 3. Birde söylemeden geçemeyeceğimm.Yukarıdaki resimdeki bakışlar her şeyi özetliyor.Yağlıdere Akparti İlçe teşkilatı yönetiminin Hüsnü hoca konuşurken ona bakışına bakarmısınız.? Tebessüm eden varmı? Mutlu olan varmı.?Her şey bakışlardan anlaşılıyor zatennnnn.

 4. Hüsnü hocanın Yağlıdere’ ye ve Yağlıdere Ak Parti teşkilatına katkısı herkesin gözü önündeyken, yoklamalarda ve seçimlerde sürekli en öndeki kişi olurken. Diğer siyasi partilerin en çok çekindikleri insanken, böyle bir engellemenin böyle bir küçük hesap oyununun nasıl olduğu ve yönetimin buna nasıl göz yumduğunu anlamış değilim. Demek ki Yağlıdere’de halen daha hizmeti, emeği, dürüstlüğü ve iş bilirliği sevmeyen, istemeyen , engelleyen ve menfaati uyuşmayan insanlar var. Zaman her şeyin olduğu gibi bu işinde esas yüzünü ve arka planındaki kişileri ortaya çıkaracaktır bakalım o zaman geldiğinde bu duruma sebep olanlar kendilerini nasıl izah edecekler, hırs ve makam uğruna bu kadar gözleri dönmüş insanlar Hüsnü hoca gibi makam istemeyen sadece hizmet yapmak isteyen bir insanın karşısında nasıl dik duracaklar. Elbette zaman ilerleyecek bu hatalar seçime kadar düzelmezse seçim sonrası tek tek ayyuka çıkacak her şey. Daha ortada bir dikili ağacı olmayan, şunu da ben yaptım diyemeyen ortaya bir şey çıkaramayan insanların lafıyla hiçbir hareket yapılmaz hiçbir yere gidilmez o teşkilata daha çok zarar verilmeden ağırlıklar biran önce atılmalı. Böyle bir oyunun bu kadar dürüst bir adama yapılmasından dolayı bir Yağlıdere’ li olarak ben utandım. Umarım biran önce bu büyük yanlıştan dönülür gönlü kırılan hocamızdan af dilenir

 5. BU HABERİ YAPIP ÖNÜMÜZE SEREN ARKADAŞIMIZA DA ÇOK TEŞEKKÜRLERRR.İLÇEMİZDE OLAN BİTEN HERŞEYİ BİZLERE YANSITMAKTA VE HİÇ BİR OLAY GİZLİ KALMAMAKTADIR.EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER.AK PARTİNİN DAİMA KULLANDIĞI PARALEL YAPI TABİRİ BU DEFA AK PARTİ YAĞLIDERE İLÇE TEŞKİLATI TARAFINDAN KENDİ İÇİNDE YAPILDI.SEN NEYMİŞSİN BE ABDURAMAN PAŞA..:)))))))

 6. kim olursa olsun hak, adalet anlayışı değişmez. Allah ın kelamı herkes için bir dir. müslüman dürüst olur. ya haksızlığı düşündükçe insanın küfre karışası geliyor. seçimlerde diğer adayların toplamından fazla oy alan bir insanı siz hangi kıstasa hangi düzenlemeye hangi kritere göre saf dışı bırakıyorsunuz. Böyle mi adalet dağıtıyorsunuz böyle mi yöneticilik yapacaksınız. BİZ SİZİN BU ADALET ANLAYIŞINIZA MI YAĞLIDERE Yİ TESLİM EDECEĞİZ. BÖYLE YAPTIK DİYİP KAPIMIZA OY İSTEMEYE NASIL GELECEKSİNİZ

 7. avatar has-yaglidereli

  bu benim sevgili yağlıdereli arkadaşlarım yarın kötü sonuş önlerine geldiğinde bu samimiyetsizliklerini, bu işbirlikçiliklerini kime anlatacaklar acaba. birileri akıllarınca tasviye çalışması yapıyor ancak farkında değiller kendileri tasviye olacaklar. kim görmüş ayakların baş olduğunu acaba

 8. Yazık oldu değerli bir şahsiyeti kayıp ettik herhalde buradan ders çıkarmak lazım gibi düşünüyorum bu parti tek ele geçmiş gibi her şeye bir kişi karar veriyo burada sıkıntı var demektir ama şuc yönetimde personelini çalıştıramayanlar koşkoça bir teşkilatı tekele geçirmiş gibi gözüküyor burada teşkilatın sözünün üstüne söz söylenmemeli eğerki söyleniyorsa ozaman teşkilatı kapatın duyduğumuza göre genel merkez böyle istedi deniliyor aha şimdi genel merkez gelsin yağlıdereye haydi bakalım kolay gelsin diyecem arkadaşlara ama zora benziyor…

 9. BAKIYORUM DA ÇOK GÜZEL YORUMLAR GELMİŞ …NEYMİŞ EFENDİM HÜSNÜ HOCAYA YANLIŞ YAPILMIŞ …TAMAM YAPILABİLİR AMMA GERÇEK AK PARTİLİ İNSAN ÇIKIP TA KENDİ BELEDİYE BAŞKANINI BURADA KÖTÜLEMEZ….ADAM GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATTI… YAĞLIDERE İÇİN SİMSİYAH SAÇLARI BEMBEYAZ OLDU.. 5 YILDA YAĞLIDERE’YE HİZMET GETİREBİLMEK İÇİN…. AMA SİZLER NE YAPIYORSUNUZ KENDİ İÇİNİZDE AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANINI BURADAN YORUM YAZARAK KÖTÜLEMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ..BUMU SİZİN ZİHNİYETİNİZ BUMU SİZİN AK PARTİCİLİĞİNİZ …SİZ AK PARTİLİ OLAMAZSINIZ …BIRAKIN BU AYAKLARI …ADAMA BİR KERE ÇIKIP TA TEŞEKKÜR MÜ ETTİNİZ… NİYE SİZLERE BU YÜZDEN GÜVENMEDİ ….ÇÜNKÜ BU HAREKETLERİ ZAMANI GELDİĞİ ZAMAN YAPACAĞINIZI ÇOK İYİ BİLİYORDU..AMA ŞUNU DA BİLİN ALLAHIN İZNİYLE 30 MARTTA BU HALK BU ADAM GİBİ ADAMI TEKRAR BAŞKAN OLARAK SEÇECEK VE SİZLERDE DİĞERLERİ GİBİ BİR KEZ DAHA İÇİNİZ İÇİNİZİ YİYECEK..DURMAK YOK YAĞLIDERE İÇİN HİZMETE DEVAM BAŞKANIM DİBİNE KADAR ARKANDAYIZ KİMSEYE SİZİ YEDİRTMEYİZ O KADARRRRRRR….

 10. bir fotografa bakarak bakıslarından bu durumu cıkarabilecek kadar müneccim arkadaslar war aramızda.Kimin hakkı yenmiş kim magdur ? Magdur olan Baskanımız boyle ınsanlara guwenp de bu yola cıktıgı ıcın.. yazık sırf cıkarları gerceklesmedı dıye bu kadar cırkeflesıp cırkınlesen bi adam ne yapabılır mıllet adına onur adına saygı adına.. Sorunu niye kendinizde aramıyorsunuz ? Soruları sıralamıssınız ya bız de sıze soruyoruz ayak oyununu yapan siz degil misiniz ? sizin bu kadar arzuladıgınız sey aklınızı basınızdan alan sey ne ? saygınızı kaybetme sebebınız ne ? yazık gercekten yazık.. istifa etmeyecek dawalarından wazgecmeyecekmıs.. sizin tek dawanız cıkarlarınız hıcbı sey dusundugunuz yok.. ama bu yontemle bu ayak oyunlarıyla kımseyı kandıramazsınız.. cehaletınızı kendınıze saklayınız.. sizi sevecek insan kalmadı bnıktırdınız artık soguttunuz..

 11. BU OLANLARI GÖRDÜKÇE ÜZÜLÜYOR İNSAN. YAĞLIDERE’YE YAKIŞMAYAN İŞLER OLUYOR ŞU AN YAĞLIDERE’DE. YAĞLIDERE’YE AKPARTİ NİN KURULUŞUNDAN BU YANA GECE GÜNDÜZ HİZMET VERMEYE ÇALIŞAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ ABDURRAHMAN KIRHASANOĞLU’NA İFTİRALAR HAKARETLER HAVALARDA UÇUŞUYOR. YORUM YAPAN ARKADAŞLAR İNSAF EDİN LÜTFEN. MAKAM MEVKİ İÇİN BU KADAR AŞAĞILARA İNMEYİN. YİĞİDİN HAKKINI TESLİM EDİN. HÜSNÜ HOCA’YA DA YAPTIĞI BU AÇIKLAMA HİÇ YAKIŞMAMIŞ. TEŞKİLATÇI OLAN İNSAN NE OLURSA GÖZÜNÜ KAPATIR DAVASINA SAHİP ÇIKAR. KENDİSİ ADAY OLAMAYINCA BUNLAR ŞÖYLE BÖYLE DEMEZ. YAKIŞTIRAMIYORUM HÜSNÜ HOCA’YA BUNLARI BEN. BAŞKAN HÜSNÜ HOCAYLA YADA HÜSNÜ HOCASIZ FARKETMEZ BU SEÇİMDEN DE GALİBİYETLE ÇIKACAK. KAYBEDEN HÜSNÜ HOCA VE EKİBİ OLUR. DURMAK YOK DİYORUZ BİZDE BAŞBAKANIMIZ LA BAŞKANIMIZLA HİZMETE DEVAM. BAŞKANI KİMSEYE YEDİRTMEYİZ.

 12. Kimse ak partinin Yağlıdere de kayıp edeçegini sanmasın kayıp etmemesi için elimizden geleni yapacağız ama bir teşkilat var ortada burada ki insanlar bu işten rahatsız biz ne için buradayız bu işe bir cevap bulamıyoruz sorduğumuzda kimse bir şey diyemiyor. Bu olayın aynısı geçen seçimde olmuştu amma kimse sırtını dönmemişti yinede dönmeyeçeklerdir. Çünkü Yağlıdere kazandırılması gereken proje ve yatırımlar lazım o nun için iktidar partisine ihtiyaç var saygılar ….

 13. YENİ DÖNEMDE YAĞLIDERE HİZMET İSTİYORSA, YATIRIM İSTİYORSA BAŞKALRININ HAYAL EDEMEDKLERİNİ YAĞLIDERE’YE KAZANDIRAN BAŞKANA KOŞULSUZ DESTEK VERMELİDİR. HÜSNÜ HOCA YADA BAŞKA BİR HOCA FARKETMEZ BİZİM İÇİN. ÖMER ABİ DE GAYET KALİTELİ BİR ADAYDIR. PARTİMİZ ONU UYGUN GÖRDÜYSE BİZDE PARTİMİZİN UYGUN GÖRDÜĞÜ ADAYLARI DESTEKLEYECEĞİZ. PARTİNİN GÖSTERDİĞİ ADAYA KARŞI ÇIKIP İLLA BEN ADAY OLACAĞIM, BİZİM DEDİĞİMİZ OLACAK DİYENLER GİBİ PARTİMİZE İHANET ETMEK AKLIMIZDAN DAHİ GEÇMEZ. NE BU HALK NE DE TARİH HİÇ BİR ZAMAN DAVASINA İHANET EDENLERİ AFFETMEZ.

 14. konunun pek icinde degilim hüsnü hocayida pek tanimam ama bakiyorum da herkesin akli simdi basina gelmis. heralde yorum yazanlarin bazilari asiri duygusal durumdalar. savunma pisikolojieri cok aktif. nerdeyse kendinizi ele veriyorsunuz diyecewgim. herkes bugun taraf belirleyecek kadar bir yerlere siginmis ya sozler alinmis yada baska bir sey var. yine menfaat iliskisi var gibi. BIZ NE ZAMAN UYANACAGIZ BIR KERE SU OALYLARA MENFAATLE BAKMAYI BIR KENARA BIRAKALIM. SONRA OTURUP KONUSALIM. ORTADA SECIM VARSA YA BIR ADAMI SECIME SOKMAYIN YADA SECILDIYSE YAPMANIZ GEREKENI YAPIN. YANLIS HER ZAMAN YANLISTIR. OZUR DILEMEK ERDEMDIR. TABI GOZUMUZ KOR OLMADIYSA

 15. İSTEDİKLERİNİZİ ALAMAYINCA BUNLAR KÖTÜ BUNLAR PİS ÖYLE BÖYLE GİBİ HAREKETLERE GİRMEK NE YAZIK KI SİZLERİN MENFAATİNİZİ HERSEYİN ÜSTÜNDE TUTTUGUNUZUN GÖSTERGESİDİR.PARTIMIZ DAVAMIZ FALAN DEMEYİN ARTIK BİZ DEYİN BEN DEYİN SİZLERİN ZİHNİYETİNDE PARTİ YOL ARKADASLIGI DOSTLUK BUNLARI MI İFADE EDİYOR İSTEDİGİMİZİ VERMEZSEN EGER SÖYLE YAPARIZ BÖYLE YAPARIZ BUNLAR ETİK MİDİR BUNLAR AYAK OYUNLARI DEGİL MİDİR ?? BASKANIMIZ ALLAH IN SEVGİLİ KULUYMUS Kİ SİZLER GİBİ ART NİYETLİ,SAMİMİYETSİZ DOSTLUKLARININ YALAN OLDUGUNU BU VESİLE İLE GÖRMÜŞ OLDU.ALLAH BASKANIMIZIN YARDIMCISI OLSUN. EN YAKININDAKİLERİN RİYAKARLIKLARI İLE BU ŞEKİLDE YÜZLESMEK KOLAY DEGİL.
  BİZ SİZE İNANIYORUZ BASKANIM SİZDE BİZE İNANIN…

 16. ÖNCELİKLE ARKADAŞLAR BAŞKANMIZ ABDURRAHMAN KIRHASANOĞLU HAKKINDA YAPTIĞINIZ YORUMLAR HADDİNİ AŞIYOR. KENDİ İSTEKLERİNİZ OLMADIĞI İÇİN ARKASINDAN ATIP TUTTUĞUNUZ BAŞKAN HİÇ BİR ZAMAN SİZE SIRTINI DÖNMEDİ.SAYIN HÜSNÜ TURAN ZİK ZAK ÇİZİP YÖNLENDİRİLDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ BAŞKAN İÇİN BUGÜNE KADAR NEDEN TEK BİR KELİME ETMEDİNİZ O ZAMAN HERŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIKTI DA ŞİMDİ ADAY OLMADIĞINIZDA MI BAŞKAN KÖTÜ OLDU YAPMAYIN BÖYLE GERÇEK YÜZÜNÜZÜ ORTAYA ÇİKARIYORSUNUZ ASIL SİZİN BU YAPTIĞINIZ ZİK ZAK ÇİZMEKTİR ARKASINDAN KONUŞMAKTIR İFTİRA ATMAKTIR BİRAZ UTANIN.BAŞKANIM ABDURRAHMAN KIRHASANOĞLU BİZ SİZİN NASIL BİR İNSAN OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ SADECE BİZ DEĞİL TÜM YAĞLIDERE DE HÜSNÜ HOCA DA YORUM YAPAN DİĞER ARKADAŞLAR DA ÇOK İYİ BİLİYO AMA İŞLERİNE GELMEDİĞİ İÇİN KABULLENMİYORLAR.DURMAK YOK BAŞKANIM YOLA DEVAM

 17. Degerli arkadaşlar burada yazılanlar muhakkak ki bizlerin seviyesini ortaya koymaktadır. Tartışma konusu mesele herhangi göreve ilişkin yapılacak veya yapılmış seçim sonucuna herkesin saygı göstermesi ve bu doğrultuda gereğinin yapılmasıdır. Somut olayda partililerin oylaması ile yapılan seçimde açık ara birinci olan şahsın, aday gösterilmemesidir. Eğer kişisel olarak birileri hakkında tercih yapabileceksek ki yapabildiğimiz görülüyor o halde seçime neden gerek duyuyoruz. Yok seçim yapıyorsak onun sonuçlarına uymalıyız. Bu parti farklı zihniyetlerin belaltı vuruşlarına ne zaman başvurmaya başlarsa o zaman büyük bir tehlike başlamış demektir. Kandırmaca, yalan, ahde vefasızlık, liyakatsizlik gibi kavramlar bizler için normalleşmeye başladı herhalde. Bunun dışında bazı alakasız yorumlar maalesef birleştirici olmaktan çok uzak görülüyor. Ihanet kelimesi dilimize pelesenk olmuş, herhalde bu tür suçlamalarla kendimizi vicdanımızı aklayacağız. Özeleştiri yapmadan suhulet olmaz. Ayrıca ortada yenecek bir şey yok ki birilerine yedirmeyesiniz. Bir de burada kimsenin değerliliği ya da daha az değerlil olduğu konuşulmuyor herhalde yoksa kocakarı muhabbeti olur ki bu, istenilen şey de bu değil herhalde. Ancak söylemeden geçemeyeceğim Yağlıdere’de Hüsnü Hocamızın hangi hizmetlere vesile olduğunu bilmeyen yoktur. Ak parti yokken hocamız vardı. Tabii ki bir serzenişi varsa bunu ifade edecektir. Bunu mutlaka ilgililere iletmiştir herhalde. Ancak ben yaptım oldu veya olacak zihniyetinin aymazlığı bizleri teslim alamaz.anlayabildiğim kadarıyla tepkisi demokrasiye saygı duymayanlara, ahde vefa göstermeyenleredir. Ancak hocamın duruşunun değişeceğini düşünenler sadece yanılabilirler. Dava adamı feraset sahibi olmalıdır, mefkuresi olmalıdır. Yoksa neticelerine bu özelliklerden yoksun olanlar katlanmaların ve katlanacaktır.

 18. bu haberde ilk yorumu ben yazdım kırıcı olmadan ama bakıyorum bazıları hemen atlamış atlayın bakalım sıkıştığız zaman 5 yıl arkasından işler çevirdiğiniz başkanınıza köstek vurmaya çalışyorsunuz..bu halk sizi tanıyor bu yüzden size gerekeni devamlı söylüyor.masa başlarında yorum yazmakla bu işler olmaz.ama şunu da unutmayın şu seçim bir hayırlısıyla bir geçsin ondan sonra hep beraber hesapı göreceğiz.sadece yazdıklarınızla yetineceksiniz.utanacaksınız utanacak…başkanım durmak yok yola devam bu halk kimin hizmet ettiğini kimin ilçesi için bütün zorlukları arkasına aldığını iyi biliyor.sen dik dur bu oyunlara hep beraber bozacağız. Seninleyiz.Allah utandırmasın.Allah yolunu açık etsin.bu milletin dualarıyla ayaktasın..Bu millet her şeyi görüyor.Yağlıdere’de son yılların en farklı oyunu alarak tekrar göreve geleceksin.Yolun bahtın açık olsun…Allaha emanet ol..

 19. yine soyluyorum madem adaylar icin secim yapildi neden sonuca saygi duyulmadı.eger laf oyunu oynamayi ortbas etmeyi bir kenara birakirsak ortada bir ayip vardir. ya secim yapilmayacakti yada secime saygi duyulacakti. keske hepimiz husnu hoca kadar tevazu sahibi olsak. adam ne olursa olsun yine partime destegimi verecegim diyor. bundan ders alinmasi lazim. sapkanizi cikarip bir onunuze koyunda dusunun. degermiydi.

 20. şimdi arkadaşlar abiler bu iş biraz karanlık şimdi bir aday adayı baş vurusu dönemi var bu işlerde ozaman zarfında dersinki 70 yaş üstü başvuru yapamayaçak dersin tamam derim tahsili lise olaçak dersin yine tamam derim bende ona göre başvuru yapmam boş yere neden yapayım ki bakarım o zaman işime ortalığı germem sonrasında bu işlerde bir de kamu oyu anketinide yaparsın hep sini bir torbaya koyarsın kim fazlaysa onu yaparsın amma sadece temayül yapıpta sonuçu uygulamamak neden bu insanların duygu ve düşüncelerine başkaları karıştırıyorsunuz yarın seçim olsa a parti kazansa sonrasında b partisi birinci açıklanınca bunu kime ne diye anlataçaksınız.şimdi insanlar soruyor neden böyle oldu diye genel merkez deniliyo genel merkez bu işe ne cevap yazaçak söyleyeçek bekliyoruz yoksa ben yaptım oldu mu diyeçek birde bu işlerin deteyını bu partinin ilçe başkanı ve yönetimi var onlara sorabilirsiniz onlar size cevap vereçekler sanırım hadi hayırlısı

 21. BU HABERDE HÜSNÜ HOCANIN SÖZLERİ DİREKT OLARAK BASKANIMIZI BU İŞİN TEK SORUMLUSU OLARAK GÖSTERMEKTE. ÖNCEDEN BELLİYDİ DİYENLER NEDEN O ZAMAN SUSTUNUZ BASKAN SİZİN İÇİN ÇABA SARFETMİŞ SİZİN ARKANIZDA DURMUSTUR FAKAT SİZLER BUNLARI GÖREMEYECEK KADAR KÖR OLMUSSUNUZ.BU TARZ KONULARDA ISRAR YERSİZDİR DURUMU KABULLENMEYİ BİLMEK GEREKİR.HERKES SAGDUYULU OLMALI OTURUP DÜŞÜNMELİ VE ÖYLE KONUSMALI TESKİLATLARDA ALINAN KARARLAR KİMSENİN TEK ELİNDE DEGİL BU KARARLARI ONAYLAYAN,ONAYLAMAYAN MERKEZDİR.BİZİM ŞASIRDIGIMIZ,ÜZÜLDÜGÜMÜZ İSTEDİGİNİ ALAMAYANLARIN BASKANIMIZA SIRTINI DÖNMESİ BUNUNLA DA YETİNMEYİP BASKANIMIZA KARSI KARALAMA POLİTİKASI İZLEMESİDİR.ARTIK HERKES NEYİN NE OLDUGUNU GÖRÜP ANLAYABİLEK DURUMDA KİMSE BOSUNA UGRASMASIN…

 22. HÜSNÜ TURAN PARTİSİNE DESTEK OLABİLİR EVET FAKAT BU HABER TAMAMEN KİŞİSEL DARGINLIKLARIN GENELE YANSITILMASIDIR. HABERDE BASKANA İTHAFEN COK CİRKİN İTHAMLARDA BULUNULMUS. ÖNCELİKLE BUNU KABUL EDELİM. SECİM YAPILMIS EVET KURALLARI EN BASTAN SOYLENMIS BİR DURUM ICIN SECIME GITME SEBEBI DE YETERLİLİĞİ BULUNMAYAN YANİ KURALLARIN GEREKTRDIGI YETERLILIGE SAHIP OLMAYAN AMA YINE DE WAZGECMEYEN HÜSNÜ HOCAM DEGIL MI ? SECİM OLMASAYDI DA KABULLENILMEYECEK BI DURUMDU. AYRICA BU DURUMUN BASKANLA ALAKALI OLDUGUNU DUSUNMUYORUM BASKANA BU KADAR YUKLENMEK NIYE ? BEN YINE DE KARDESLIK VE DOSTLUK CERCEVESINDE IKI TARAFINDA ANLAYISLI OLARAK YOLLARINA DEWAM ETMESINI İSTERİM. ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUP OYLE YORUM YAPIN. BURDA KONUSULAN HÜSNÜ HOCANIN HİZMETLERİ DEGİL HÜSNÜ HOCANIN BASKAN HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ. VE GERCEKTEN HOS SEYLER DEGIL. BEN BASKANIN HICBI YERDE BOYLE YORUMLARINI ASAGILAYICI VE SAYGIDAN UZAK TUTUMUNU GORMEDIM. AMA BU ROPORTAJ TAMAMEN BU ÖZELLİKLERİ TASIYOR KABUL EDİLEBİLECEK HICBIR YONU YOK. FEVRİ DAVRANIP BU SEKILDE HAKARETLERDE BULUNMAK BIZI YARALAR KENDIM ICIN DE SOYLUYORUM BUNU TABİ. DAHA ANLAYISLI YORUMLARDA BULUNALIM.KİŞİYE YÖNELİK İSTİHFAF BİZLERE YAKISMIYOR. SAYGIMIZI KAYBETMEYELİM..

 23. ARKADAŞLAR TAMAM ADAYLAR İÇİN SEÇİM YAPILDI AMA BAŞKANIMIZDA TEŞKİLATTAKİ DİĞER ARKADAŞLAR DA BUNUN KESİN SONUÇ OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ..BUNDAN HERKESİN HABERİ VARDI SEÇİMDEN ÖNCE..SON KARAR GELMEDEN ÖNCE BUNUN DEĞİŞEBİLECEĞİNİ BİLİYODUK..

 24. NE KADAR MERAKLI OLANLAR VAR YORUM YAPMAYA.BİR DEFA BAKIN YORUMLARIMA KARALAMA VE İFTİRA VARMI.BAŞKANIN ADINI DAHİ AĞZIMIZA ALMADIK.BURADA BAŞKANIN BAŞARISI VEYA BAŞARISIZLIĞIDA DEĞİL MESELE.OLAY 2 KEZ ÖN SEÇİMİ ÖNDE TAMAMLAYAN KİŞİYİ LİSTEYE ALMAYIP BR BAŞKASINI GETİRMEK SİZCE ŞIKMIDIR.YANİ BUNU SAVUNUYORSUNUZ ÖYLEMİ.HİZMETİNE VEYA FAALİYETLERİNE BİŞEY DİYEN VARMI BAŞKANIN.AMA ERKEK GİBİ ÇIKACAKSIN DİYECEKSİN Kİ SAYIN HOCAM SEN ÇIKMA SENİ SEÇMEYECEĞİZ.BUNU SÖYLE ÖYLE TOPU TACA ATMAK YOK.SEÇİMİ KAZANACAK KAZANMAYACAK ONU BİLEMEM ZAMAN GÖSTERİR.HERKES YORUMUNU YAPSIN BİR BAŞKASINA LAF ATMASIN.BİRİ DE YAZMIŞ RESİM ÜZERİNDEN KAHANET YAPMIŞIM.İYİ BAK RESİME ONA GÖRE KONUŞ.BÜTÜN MASADAKİLER HOCAYA GÖRÜRSÜN SEN ŞEKLİNDE BAKMIŞLAR.FOTO KOÇA GİDİNCE BİR SAAT DÜZENLİYORSUN KENDİNİ.MEDTA OLAN YERDE İNSAN İYİ POZ VERİR YADA ROL YAPAR.AMA İÇTE SIKINTI VAR YANSIMIŞ YÜZLERİNE.BİRDE ŞUNU SÖYLEYEYİM SEÇİM KAZANMAK YORUMLARLA OLMUYOR. ÇALIŞIN UTANMAYINNN.

 25. BİRDE ŞU VAR. HÜSNÜ TURAN KONUŞMASINDA BEN GİDİYORUMMU DİYOR.GEÇEN DÖNEM VE BU DÖNEM ADAMI DOĞRADILAR HALA BEN DAVAMDAN AYRILMADIM DİYOR.TEMEL ECE OĞLU GİBİ İLK ÇALIMDA AYRILMIYOR.SİZ NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ ÖNCE ADAMIN SÖYLEŞİSİNİ İYİ OKUYUN.BURDA BİRİLERİ TARAFINDANDA KALEMŞÖRLÜK YAPMAYIN.BURADA SİYASET YAPMIYORUZ.SADECE HAK VE ADALET VARMI ONU TARTIŞIYORUZ.HAAA VAR ADALET BU ŞEKİLDE OLUYOR DİYORSANIZ MESELE YOKK.ADALET VE KALKINMANIN HER İKİ YÖNÜDE SÜPER BİŞEY DİYEN YOK.ANCAK YAĞLIDERE DE BU ADALET TERİMİ ÇÖPE GİTMİŞ.YAZIK…..HEMDE ÇOK YAZIKK.BÜYÜK REİSSSSS NE YAZIKKİ YAĞLIDERE SENİ TEMSİL EDEMİYOR.VE BU BİZİ ÇOOOOK ÜZÜYOR.

 26. genel merkez burada yağlıdereden iki tane i.g.m üyesi olmak için bir listeyapmadığı ortada eğerki iki encümen almak isteseydi bir tanede dışarıdan üçtepelerden alırdı ki ozaman iki tane alma şansı olurdu bu durumda da zor bir de hüsnü turan içindeki duygularını anlatmış bunu hoş görmek lazım en azından arkasından fıs fıs yapmamış açık ca tavrını ortaya koymuş anlayışla karşılamak lazım emeğe saygılı olmak lazım hüsnü turan yağlıdere ak partiyi kurmak için insan ararken çoğumuz bu arenada yoktuk belkide bu parti kurulurken ilk üyeleri turan özbay mahmut özbay ve bilemediklerim bunları ilk ağızdan dinleye bilirsiniz.birde bu konu ile ilgili ilçe başkanı ve teşkilatına sorun ne düşünüyorlar…

 27. şunu çıkıp acıkca söylemiyorsunuz biz ömer bayramı ve grubunu istemiyoruz deseniz bu iş çözülecek bu listede başka birisi gelse bu kadar sorun çıkarmazdınız..bence daha fazla konuşup milletin midesini bulandırmayın..burada bu konu kapansın..amacınız zarar vermekse devam edin.. milletimiz sandıkda gereken cevapı verecek merak etmeyin az kaldı …hep beraber görecez..durmak yok başkanla yola sonuna kadar devam… adam gibi adam halk adamı abdurahman başkan varmı ötesi çekemeyenler kıskansın…

 28. BENİM YAPTIGIM YORUM NEDEN SİZLERİ BU KADAR RAHATSIZ ETTİ FİKRİMİZİ SÖYLÜYORUZ SİZ NASIL ÖZGÜRCE İFADE ETTİYSENİZ BİZ DE ÖYLE YAPIYORUZ.. SİZ COK FAZLA FİKRİNİZİ BEYAN ETTİNİZ BİZİM DE HAKKIMIZ TABİ BU .. LÜTFEN ANLAYISLI OLUN SİZ 5 YORUM YAPMA HAKKINA SAHIPSENIZ BIZIM DE HAKKIMIZDIR RAHATSIZ OLMA SEBEBINIZI ANLAMADIM. BEN HÜSNÜ HOCADAN SAYGI İLE BAHSEDERKEN SİZ BASKANDAN ABDURRAHMAN PASA NEYMISSIN BE SEKLINDE BAHSETMEKTESİNİZ. KENDİNİZE BİR BAKIN ONDAN SONRA KONUSUN. ÖZ ELEŞTİRİMİZİ YAPIP ÖYLECE KONUSALIM. COK SIKINTINIZ WARSA SOYLEDIKLERIMLE İSMİNİZİ SOYLEYIN YUZYUZE GORUSELIM !!!

 29. Çok farklı yorumlar olmuş. Herkes fikrini beyan etmiş. Olması gereken de bu. Seviyeyi düşürmeden hakaret etmeden fikirleri beyan etmek. Ama asıl önemli olan ise önyargısız, bir fikre, bir kişiye koşulsuz bağnaz bir şekilde bağlanmadan gerçekten adilane bir şekilde konuşmak, fikir beyan etmektir.

  Şimdi SAnırım mesele Akparti’nin neden seçim yaptığı konusu olmuş. Bunlar sorgulanabilir neden yapıldı, Neden teşkilatın fikri dikkate alınmadı denilebilir. Gayet normal. AMA ASIL SIKINTI TÜM BUNLARI YAPAN ABDURRAHMAN BAŞKANMIŞ SÜSÜ VERRİLMEYE ÇALIŞILMASIDIR. AKPARTİ’NİN YAĞLIDERE TEŞKİLATI BAŞKANDAN MI İBARET? İLÇE BAŞKANI YOK MU? GENÇLİK KOLLARI, KADIN KOLLARI, YÖNETİM KURULU YOK MU? NEDEN BAŞKAN ZİKZAK YAPTI ŞÖYLE YAPTI BÖYLE YAPTI GİBİ SÖYLEMLERLE BAŞKAN YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR?

  BENİM ANLAMADIĞIM KONU DA BU İŞTE. HÜSNÜ HOCA ADAY SA BUNU ABDURRAHMAN BAŞKANLA DEĞİL GİTSİN GENEL MERKEZLE HALLETSİN. BAŞKANA ŞÖYLE BÖYLE YAP DEMENİN ANLAMI NE? BAŞKANIN HER ADAYA EŞİT YAKLAŞMASI LAZIM BENCE. ADAYLAR KOZLARINI KENDİ ARALARINDA PAYLAŞŞSINLAR. ÇIKIP KİMSE DE BAŞKANIMIZI KARALAMAYA ÇALIŞMASIN. HÜSNÜ HOCAYA DA AÇIKCASI SAYGI DUYALIM BÜYÜĞÜMÜZDÜR EYVALLAH, AMA YAĞLIDERE’DE ÇOK SEVİLEN OY POTANSİYELİ OLAN BİRİSİ OLARAK GÖRMÜYORUM NAÇİZANE FİKRİM. ÖMER BAYRAM DA AYNI OYU ALABİLİR BENCE. İL GENEL MECLİS OYLARI İÇİN KONUŞUYORUM.

  DURMAK YOK YOLA DEVAM.. ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.. YAĞLIDERE’YE HİZMETE DEVAM

 30. avatar giresunluyilmaz

  Turkiyede nasil paralel yapi varsa yagliderede de olusmus artik. Husnu hoca tepkisini soylemeyecekte kim soyleyecek sen susacan ben susacam kole cumhuriyetinde mi yasiyoruz.Burda ak parti sevgisi asilmis Abdurahman baskan sevgisine donusmus. mantikli olan nerden ak partiye oy gelecekse oradan aday çikarmaktir illa neden oruçbey yada kurucali baska koy yok mu yagliderede omer beyi bende taniyor sayilirim sevilen biridir soz konusu olanda omer bey degildir yapilan yanlisliklar, sahsi menfaatler için kurulan kumpaslardir.bunlari neden atliyorsunuz. . eger sevda ise eger fedakarlik ise soz konusu olan bahsettiginiz bu adam bunlari yillardir yapti bu teskilatta. bana gore de listede birinci yada ikinci sirada herhangi birinin sinirdan olmasi daha sik ve hakkaniyetli olurdu bu sayede ak partiye oyunu artacagi kanaatindeyim. neden bu kadar ortada olan gerçekleri goremiyoruz ulke disindayim ama disardan bakinca bugunlerde yagliderede adalet anlayisinin yok olmak uzere oldugunu gordum.

 31. bir diğer parti başkanı ak partiden il genel meclis aday adayına siz bu işle uğraşmayın adaylarınız belli deyipte ömer bayram ve fikret karaarslan ın ismini verdiği zaman ve başkanın bi ortamda adaylar belli ömer bi fikret hoca iki dediği zaman ve bundan sonra seçim yapıpta sonuca uymadığınız zaman birileri bu işlerde bir şeyler arıyor bu güne gelindiğinde aynısı bugün hayata geçince sanki birilerinin haklı çıktığı görünüyor sonra başkanın yağlıdere ye kattığı değeri kimse tartışamaz alt yapı üst yapı elektrik su yol belediye binası saymakla bitmez ama burada seneyonun diğer yüzüde var bundan kimsenin haberi yok bekliyoruz göreçez yakındır akşama sabaha kokar ömer bayramıda yağlıdere de sevmeyen yoktur samimi ve efendidir aldı sı verdisi olmaz kimseyle

 32. Herkes toplum içinde saygınlığını bilmeli. Yorumlarda Hüsnü hoca listeye alınmadı diye kıyamet koparıyorlar. Ömer Bayram veya başkaları başka bir il veya ilçeden transfer olmuş birileri mi? Gerçek dava adamları partilerini bu tür genel merkezce yapılan sıralamaya saygı gösterir, bu tür açıklamalar da bulunmaz. Demek ki bir menfaat çıkarları vardı ki kamuoyuna bu tür beyanatlar da bulunuluyor. Çok yazık

 33. 2004 yılında temayülden belediye başkan adayı bekir altun çıkmıştı ama mustafa bayram aday gösterildi 2009 yılında temayülden h.turan çıktı fikret hoca gösterildi 2014 yılında hüsnü hoca çıktı ömer bayram gösterildi şimdi soruyorum sizlere bunların hepsinin kararı genel merkez değiştirdi kapatın teşkilatları genel merkez atasın atasın yapsın genel merkezin yaptığı atamaların sonuçu hep hüsran la çıkmıştır arkadaşın biri yazmış gitsin genel merkezle halletsin diye genel merkez açıklamadan sayın başkan yağlıdere de açıkladı bunu o zaman ihale ona kalıyor.

 34. “Hiç kimse intikam peşinde koşmamalı,sadece adaleti aramalıdır.Çünkü intikam sonu olmayan kötülüklerin kapısını açar.Geçmişi unutmayın ama onunla da yaşamayın.”

 35. ARKADASLAR TEMAYUL YOKLAMASINDAN ÖNCEDE MERKEZDEN BU ADAYLARA ONAY CIKMAMISTI SADECE HÜSNÜ HOCAYA DEGİL LİSE SARTI OLDUGU İÇİN ONAY CIKMAYAN UYGUN GÖRÜLMEYEN ADAYLAR OLDUGUNU BİLİYORUZ HİÇ BİR ADAY VAZGECMEYİP ISRARA DEVAM EDİNCE PARTİ TEŞKİLATI İL BASKANLIGININ ÖNERİSİYLE TEMAYULE GİDİYOR FAKAT ANKARA SARTLARINDAN TAVİZ VERMİYOR BURADA Kİ YANLIŞ ADAY BASVURUSU YAPANLARA İLK AŞAMADA ŞARTLARIN DOGRU ANLATILMAMASIDIR.BASKAN İKİ AY ÖNCE SÖYLEDİ DİYENLER, İFTİRA EDİYORSUNUZ BASKANIN ETRAFINDA SAMIMIYETSİZ VE ONU ZORDA BIRAKMAK İÇİN YALAN YANLIS KONUSANLAR VAR TESKİLATTA SORUMLULUK ALAMAYAN BAZI KİŞİLER TOPU BASKANA ATIYOR İKİLİ OYNUYOR ZAMANLA HERKES GÖRECEK Kİ BU İŞTE BASKANIN ROLÜ YOK.BİZ BUNU DISARDAN COK İYİ GÖRÜYORUZ BASKAN HERKESE GÜVENİYOR İNANIYOR TEK HATASI BU! KİMİN NE OLDUGUNU GÖRMÜŞTÜR ARTIK SAVUNDUGU ARKASINDAYIM DEDİGİ İNSANLARIN NE OLDUGU AŞİKAR FAZLA KONUSMAYA GEREK YOK…

 36. Sn. Admin dünkü yorumum gözden kaçtı herhalde, onay bekliyor gözüküyor hala.

 37. KaraKartal rumuzlu kardesime bende katiliyorum soyledikleri hususunda. Bana da acikcasi Baskan’in tek basina bunlari belirliyormus gibi lanse edilmesi mantiksiz geldi. Zaten bizim gordugumuz Baskan’in Husnu hoca’nin yaninda yer aldigidir. Bura da cikip hic bir dayanagi olmadan tum sorumluluk baskandadir. Husnu hocayi o ekarte etmistir demek ancak insafsizlik bilgisizlik olabilir. Sizin burada takindiginiz tavir direkt olarak baskana dusmanliktir. Akpartili isen eger sen belediye baskanini burada karalayamazsin. Senin partinin baskani degil mi bu adam? Gercek dava insaniysan kendi davana hizmet eden birini karalamaya girismezsin. Acikcasi bu tavir kesinlikle yakismiyor DAVA adamiyiz diyenlere. Husnu Hoca ve ekibi diye insanlar konusmaya basladi Yaglidere’de. Soyle yapacaklar, sunu destekleyecekler diye konusulmasi hos mu? Dava bu mu? Dava adamindan suphe olur mu? Bir sonra ki secimde Bulent Arinc aday olamayacak cikip ta bu tarz hareketlere mi girecek sizce ?

 38. SELAM.KARAKARTAL SENDE YÖNETİMDENSİN ANLAŞILAN.TEMAYÜLDEN ÖNCE BU ARKADAŞLARA ONAY ÇIKMAMIŞTI DİYORSUN.NE KADAR GÜZELDE BİLİYON YÖNETİM OYUNLARINI.KENDİNİ ORTAYA ÇIKAR HARİÇTEN GAZEL OKUMA.AK PARTİ SENİMİ GÖREVLENDİRDİ BURDA YAZMAK İÇİNNE KADARDA KENDİNİ BELLİ EDİYON.BİR İKİ YORUM SONRA FOYAN ORTAYA KOYULUR.DEMEK İSTİYORSUNKİ PARTİ HER HALTI İŞLER BZİLER KOYUN GİBİ SADIK OLURUZ.SEN ÖYLE OLABİLİRSİN AMA MİLLET ADINA KONUŞMA.ABDURRAHMAN KIRHASAN OĞLUNA KÖTÜ SÖZ EDEN OLMADI BAK YUKARLARI.AMA ŞUNU NASIL KABUL EDEBİLİRSİNİZ.BELEDİYE ENCÜMENİNİ BAŞKAN BELİRLEYECEK-İLÇE BAŞKANINI BAŞKAN BELİRLEYECEK-İL ENCÜMENİNİ BAŞKAN BELİRLEYECEK BİDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYIDA KENDİ OLACAK.OHHHH KRALLIĞA BAK.SİZ BÖYLEMİ YÖNETİLMEYE TALİPSİNİZ.O ZAMAN DEVAM EDİN BEYLER.AK PARTİ TÜRKİYE PARTİSİ ABDURRAHMAN PARTİSİ DEĞİL BUNU BİLİN ÖYLE KONUŞUN.BİRDE ZORUNLULUKTAN YORUM YAPMAYIN.BİRİLERİ SİZE SİZDE YAZIN BİŞEYLER DEDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM.KENDİ FİKRİNİZ OLSUN.YAĞLIDERE DE HEP BİRİLERİ BİRİLERİNİ AYAKLANDIRIYOR BU ESKİDEN BERİ BÖYLEDİR BÖYLE OLMUŞTUR.AHDE VEFA ARTIK BİTMİŞTİR.HERKES HAK ETTİĞİ DEĞER KADAR RAĞBET GÖRÜR ONU BİLESİNİZ.

 39. Beyler sasirmayalim

  Bu sadece AKP Türkiyesinde oluyor

 40. Bizlerin değişmez düsturu alacağımız önemli kararlardan önce istişare yapmamızdır. Bu ise sivil toplum örgütleri ve partilerde oylama ile tezahür eder. Koşullar baştan bellidir. Koşulları uygun olmayanlar baştan elenmek suretiyle oylamaya dahil edilmezler. Bu da anlaşılır bir şeydir. Adayların belirlenmesinde stratejik davranmak gerekir. Eğer Başbakanımızın verdiği büyük mücadelenin destekçisi olacaksak il genel meclisi üyelerinin seçiminde partimizin oyunu artırmanın olmazsa olmaz yolu adaylardan birisinin Üçtepeler veya Sınır dan olması gereğidir. Bu gereklilik küçük oy hesaplarına kurban edilmektedir. Bu aklı ortaya koyacak olan da başkanın kendisidir. Başkan bırakın bu aklı ortaya koymayı seçim sonucunu hiçe sayıp mevcut durumunu daha da zora sokacak bir adım atmıştır. Kimse kimseyi kandırmasın yok genel merkeze gitti de şöyle oldu böyle zırvalarını. Listelerin başkanın iradesi dışında şekillenmesi mümkün değildir. Bu durumu böyle bilip ona göre yorum yapmak gerekir. Netice itibariyle başkan bir karar vermiş ve bu kararı verirken de teşkilatın ne dediğini umursamamıştır. Bizlerin Tayyip Erdoğanı bir tanedir. Başbakanımız için kullanılan ifadeleri başkana atfetmek de büyük talihsizlik olmuştur. (yedirmeyiz Memleketimizde kitlelerden bahsedemeyiz. O sebeple kırdığımız her gönlün tamiri maliyeti yüksek olabilir. Buna hep birlikte katlanacağız. Ortak akıl neticesinde ortaya çıkacak olan neticeye kimsenin itirazı olmayacaktır. Ancak farklı fikirleri olanlar ancak istişare yapmayanlar, yalan söyleyenler için yatsı çok yakın. Ancak o zaman geri dönüş olmayacak vesselam.

 41. siz hala bilgisayar başında yazıp çizmeye devam edin bugün kesin listeler açıklanmış ..1 ömer bayram 2.fikret karaaslan ..hayırlı uğurlu tüm camiaya kademli olsun

  siz yazmaya devam edin neyi getireceksiniz… atı alan üsküdarı geçmiş ey gidi hey ..millet sizin yazdıklarınızla gerçek yüzünüzü ortaya çıktığını gördü..sokağa bir çıkın nabız yoklayın ..gerçek partiliyseniz davanıza sahip çıkında görsün millet çıkamassınız çünkü çıkar uğruna yazmaya devam edin ..bu sizlerin son saltanatınız olacak.seçimden sonra bir vatandaş sıfatıyla yazarsınız artık..ama o zamanda iş işten geçmiş olacak…..yine sözümüz söz.. sizin gibilere adam gibi adamı başkanımız yedirtmeyiz dim dik de ayaktayız …

 42. Yaşım hepinizden büyüktür eminim şu sayfayı okurkende diken diken oldum yorumlarınızla Bir arkadaş hüsnü hocanın gücü yok demiş burada konuşulanlar güçlüyüm güçsüzüm meselesi değilki buradaki mesele seçimden birinci çıkan hüsnü hocanın haksızlığa uğraması bu düşünce üzerinden devam edersek herşey anlaşılır. Herşeyi konuşuyorsunuz ancak yapılan haksızlığa bir şey demiyorsunuz. Onun yerine yok başkana hakaret var yok başkana yanlış yapılmış gibi hiç mevzu bahis olmayan konuları konuşuyorsunuz. Haberde yazılanları okursak mesele başkan değil zaten mesela demokratik ortamda yapılan bir seçimin ardından gelişen olaylar. İnsanın aklına gelmiyor değil acaba hüsnü hocayıda istemiyoruz ama taraftarıda kaybetmeyelim adına seçime sokup adam birinci çıkanca şaşırıp damı birşeyler yapıldı. Şuan yazdıklarınızdan tamamen bu kisve ortaya çıkıyor. Birşeyleri öyle çok savunuyorsunuz ki adete saklanmaya çalışılan bir şey var havasına bürünüyor insan. Bu parti böyle bir parti değil arkadaşlar bu parti yola çıkarken herşey şeffaf herşey temiz olacak sözüyle yola çıktı bu umutla biz sıkı sıkıya sarıldık.
  Önceki yorumlarda hocanın gücü yok diyorsunuz sonraki yorumlarda hoca gurubuyla falancıyı destekleyecekmiş duruma geliyorsunuz arkadaşlar korkmayın siz yorum yazarken bile çark edersiniz ama o adamın bir dediği diğer dediğini tutar haberde ben partimi desteklemeye devam edeceğim dediyse öylede olur yorumlardaki gibi mantık hatası yapmaz.
  Hem size ne ki hocanın desteklediği kesimden bırakın istediğini yapsın ister a adayını ister b adayını desteklesin bu tercihi siz mi engelleyeceksiniz. Kusura bakmayın ama başkasını desteklerse bile bunun günahı arkasından çevrilen oyunun günahından daha azdır. Birileri hançeri arkadan saplamıştır bir dakika susun ve saygı duyun. Yorumu yapanlardan bazıları oldukça genç heraldeki çok ileri ileri konuşuyorlar toplum nezdinde nasıl konuşulur öğrenmemişler. Ortalığı daha da karıştırmaya çalışıyorlar. Az yaşı olan uslu arkadaşlarım sakinlik çağrısı yapıp hatanında bilinmesini isterken diğerleri biz bizeyiz hocayı herkes tanır çıkar peşinde değildir diyeceğine köşeye sıkışan fare gibi saldırı pozisyonundalar. Ben birkaç kişi ile bu konuda irtibat kurdum olay nedir ne değildir diye görünen o ki tarif ettiğiniz hoca gurubu hiçde az değilmiş mutlaka hocaya diğer siyasi partilerden bir şekilde çağrı yapılacaktır sonuçta her siyasi parti böyle bir grubu ister yanında.o zaman daha net anlaşılır analizim. Esas konunun altı çizilirsede ömer bayram yada hüsnü hoca farketmez diyenler ha abdurrahman kırhasanoğlu ha bir başkası farketmez yol hizmet yoludur. Durum ise hüsnü hocanın satılmak istenmesidir. Bu gün onlara yapılan yarın bize yapılmıyacağını nerden biliyoruz eğer biz en ufak hataya dur demezsek ileride bizim başımıza mutlaka gelecektir. Bugün başkası yarın siz harcanırsınız.güçlünün değil madurun haksızlık yapanın değil haklının ezenin değil ezilenin yanında bir kerede olsun elimizi vicdanımıza koyup öyle hareket edelim .Siyasi olarakta sonuna kadar AK PARTİLİYİZ SONUNA KADAR BAŞBAKANIN ARKASINDAYIZ DURMAK YOOK YOLA DEVAM.

 43. ADAYLARIMIZ YAGLIDEREMIZE HAYIRLI UGURLU OLSUN. ALLAH BAHTLARINI ACIK ETSIN. BIZIM PARTIMIZ DAVAMIZ KIMI ADAY GOSTERIRSE ONU DESTEKLERIZ. Biz BIR KISININ PESINDE DEGIL DAVAMIZIN PESINDEYIZ. RECEP TAYYIP ERDOGAN ONDERLIGINDE AK PARTI YAGLIDERE DE YINE GALIP GELECEK SUPHESIZ.

  BIZ PARTIMIZ KIMI ADAY GOSTERIRSE DESTEKLERIZ. BIZIM DAVAMIZ MENFAAT DEGIL CIKAR DEGIL. ENANIYET BENCILLIK DEGIL. BIZIM DAVAMIZ BUYUK TURKIYE BUYUK YAGLIDERE.

  ALLAH DAVASINI SATANLARDAN ETMESIN.
  ALLAH ADAYLARIMIZA KOLAYLIK VERSIN.

  DURMAK YOK HIZMETE DEVAM..

 44. ANLAMKATAN YOKSUN ARKADAŞIM =BERTARAF= KARA KARTAL ARKADAŞIMIZ DA ENCÜMEN ADAYLARINI ABDURRAHMAN KIRHASANOĞLUNUN SEÇMEDİĞİNİ SÖYLEMEYE ÇALIŞIYOR ANLAMANDA Bİ SORUN MU VAR? AYRICA BU PARTİNİN ABDURRAHMAN PARTİSİ OLMADIĞINI BİZ BİLİYORUZ DA SEÇİLEMEYEN ENCÜMEN ADAYLARI VE SEN BİLMİYORSUN HERALDE HALA ENCÜMEN SEÇİMİNDEN BAŞKANIMIZI SUÇLUYORSUNUZ KARAR VEREN O GİBİ DAVRANIYORSUNUZ..BÖYLE CAHİLLİK OLMAZ UTANIN BİRAZ… BAŞKANIMIZ KİMSENİN NE ENCÜMENLİĞİNE NE PARTİ BAŞKANLIĞINA NE DE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA KARIŞMAMIŞTIR…BAŞKANIMIZA Bİ HAKARET YAPILMADIĞINI DA SÖYLEMİŞSİN AMA SADECE SENİN YORUMUN BİLE HAKARET..SEN ANLAMASANDA KARA KARTAL ARKADAŞIMIZ AÇIKLAMIŞ ENCÜMENLERİN NASIL SEÇİLDİĞİNİ TEKRAR TEKRAR OKU..
  AYRICA ÖNCE SEN KENDİ ADINI YAZ DAHA SONRA MİLLETİN FOYASINI ORTAYA ÇIKARIRSIN..KİM NE DERSE DESİN DURMAK YOK YOLA DEVAM

 45. BERTARAF İSİMLİ ARKADAS BENİM YAZDIKLARIMI BİLMEK İÇİN TEŞKİLATIN İÇİNDE OLMAYA GEREK YOK GÜNLERDİR KONUSULAN HERKES TARAFINDAN BİLİNEN ŞEYLER BUNLAR AMA EVET BEN YAKINDAN TAKİP EDİYORUM OYUNDA YENİLİNCE AGLAYAN ONA BUNA CAMUR ATMAK İÇİN UGRASAN BENİ OYUNA ALMAZSANIZ TOPUNUZU PATLATIRIM DİYEN ÇOCUKLAR GİBİ OLMAMAK İÇİN MESELENİN ÖZÜ NEYMİŞ ONUNLA ILGİLENİYORUM ÖNYARGISIZ SUCLU ARAMADAN MEVCUT DURUMA ODAKLANMAYA CALISIYORUM.HERSEYE BASKAN KARAR VERİYO DEMİŞSSİN KRALLIK DEMİŞSSİN BU İL YÖNETİMİNDEKİLER APTAL MI BU İŞLERİ TAKİP ETMİYORLAR MI BASKAN MI HÜKMEDİYOR ONLARA DEMİYORLAR MI NEDEN DİYE..BIRAKIN ARKADASLAR EGER HÜSNÜ HOCA OLSAYDI YİNE BASKAN TEK KARAR VERDİ BASKAN YAPTI DİYE GÜRÜLTÜ YAPACAKMIYDINIZ BASKAN İSTEMESEYDİ EN BASINDAN MERKEZ ADAYLARI ONAYLAMADI DEYİP SIYRILIRDI NEDEN UGRASTI TEMAYUL ONU DA ZOR DURUMDA BIRAKTI BELLİ Kİ..

 46. ZORLA BASKALARI DEDİGİ İÇİN YORUM YAPIYORSUNUZ DİYEN ARKADAS SİZ BELLİ Kİ BÖYLE ŞEYLERİ İYİ BİLİYORSUNUZ BİZİM DÜŞÜNCELERİMİZİ ACIKLAMAK İÇİN BİRİLERİNİN DAYATMASINA İHTİYACIMIZ YOK ÖYLE GRUBUMUZ FALAN DA YOK Kİ ORTAK HAREKET EDELİM BİREYSEL BİZİM HAMLELERİMİZ SİZLER DAHA İYİ BİLİRSİNİZ İNSAN KENDİNDE NE VARSA KARSIDA ONU GÖRÜYORMUS DİYE BOSUNA SÖYLEMEMİŞLER..BİR DE BASKAN A KİMSE BİŞEY DEMEDİ HAKARET ETMEDİ DİYENLER NEYİN ALTINA YORUM YAPTIGINIZI BİLMİYORSUNUZ OKUMADINIZ SANIRIM DAHA NE SÖYLENEBİLİRDİ BASKAN HAKKINDA..YORUMLAR HABERE YAPILIYOR BUNU KİŞİSEL KONULARA İNDİRGEYİP CIMBIZLA ARADAN LAF ÇEKİP CEVAP VERME EYLEMLERİNE GİRİŞMEK ZATEN SACMA BURASI TARTISMA PLATFORM U DEGİL ÖNCE BUNU BİR İDRAK EDELİM BİZ..

 47. BAKIYORUMDA KAMİL-KARA KARTAL AYNI GÖRÜŞLERDE VE AYNI YERDEN YAZIYORLAR GALİBA.SADECE SİZLER ANLIYORSUNUZ,SİZLER BİLİYORSUNUZ…BAŞKASI NE ANLAR NE DÜŞÜNÜR DEĞİLMİ.İLK YORUMLARDAN BAŞLAYIN BAKIN HÜSNÜ TURANA HAKSIZLIK YAPILDI BUNA YAZIKLAR OLSUN DEDİK.SİZİN NERENİZE DOKUNDU AK PARTİYE ZERRE KADAR LAF SÖYLEYEN OLDUMU.ALLAH BU İKTİDARI HER DAİM DEVAM ETTİRSİNN.BÖYLE AYAK OYUNLARINI SAVUNMAYIN.SİZLERDE BİLİYORSUNUZ ANCAK SİZİN AYRI BİR DERDİNİZ VAR GAYET AÇIK.YAĞLIDERE Lİ SADECE SİZLERDEN İBARET DEĞİL ÖNCE BUNU ÖĞRENİN SİZDEN BAŞKALARI DA VAR.SİZİN FİKRİNİZ DEVAM EDİN SEÇTİRİN KIRHASAN OĞLUNU BİŞEY DİYEN YOK.ANCAK BAŞKASININ REYİDE EN AZ SİZİNKİ KADAR DEĞERLİDİR.ÇOK KALMADI 1 AY KÜSÜR KALDI GÖRÜRÜZ O ZAMAN ADALETİN TECELLİSİNİ.BURADA BİRİLERİNİ ETKİLEMEK GİBİDE BİR DERDİMİZ YOK.ARTIK LİSTELER KESİNLEŞTİ.BURADA ABDURRAHMAN SEÇİLSE DE YAĞLIDERELİLERİN BAŞKANI,ŞEVKET KAYADA SEÇİLSE YAĞLIDERELİLERİN BAŞKANI,GALİPTE,İSMAİL BAYRAMDA AYNI.AMA İHANET,DALAVERE,ADAM KAYIRMA GİBİ OYUNLARIN DOSTU OLMAZ.ONU EN YAKIN ZAMANDA İDRAK EDECEKSİNİZ.vARDA BİLDİĞİM KONUŞUYORUM.1 AY DAHA HAYAL KURUN.İYİ UYKULAR.:)))))))))

 48. HERKES YORUMUNU YAZSIN VE KİMSEYİ KIRMASIN.SAYIN ADMİN KİŞİLERİ AŞAĞILAYAN YORUMLARI YAYINLAMAZSANIZ SEVİNİRİM.KAMİL İSİMLİ ARKADAŞ GALİBA ÇOK İYİ ANLIYOR.BENİM İÇİN ANLAMAKTAN YOKSUN ARKADAŞ DİYOR.NERESİNDEN ANLADIĞI ÇOK BELLİ OLUYOR.BİR DEFA BAŞKASINA YAZDIĞIM ŞEYDE O NİYE ATILDI ORTAYA MERAK ETTİM.NE BU HEYECAN SIKINTIMI BASTI Bİ YERLERİ.BİRİLERİ HEYECAN YAPMIŞ ÇOK BELLİ OLUYOR…::)))

 49. BURAKK FOTOĞRAFA BAKARAK MÜNECCİM OLABİLECEĞİMİZİ SÖYLÜYORSUNUZ.İYİ SEN BAK FOTOĞRAFA NE GÖRÜYORSUN.ÖZELLİKLE ALİ ABİYE BAK NE KADAR DA SİNSİ BAKIYOR.GAYET AÇIK HER ŞEY.BİRAZDA MİZAH YAPALIM DEDİK CUK YERİNE OTURDU :)))

 50. SURADA KISA BIR SURE KALDI SECIME. BURADA BOSUNA CENE YORMAYA GEREK YOK HERSEY ACIKLIGA KAVUSACAK YAKINDA. KAVGAYA GURULTUYE GEREK YOK. BENIM ANLADIGIM HUSNU HOCA BASKANA SALLAMIS HABER DE SONRA DA YORUMLAR DA EKIP TEN BIR IKI KISI SALVOLAR SALLAMAYA GELMIS. KIM GUCLU KIMIN COK OYU VAR SECIM GELSIN GORURSUN MESELELERI. NE YAPACAK HUSNU HOCA VE EKIP UTANMADAN KIZARMADAN BASKA PARTIYE MI CALISACAK ? AK PARTININ BASKAN ADAYINA GENEL MECLIS ADAYINA OY VERMEYIN MI DIYECEK ? BENCE MILLET KOVALAR BOY BI DURUM DA. YAWER BUNU ANLATMAYA CALISMIS SANKI. YAWER KARDES SEN SIKINTI CEKME SECIM ISI BIZDE INSALLAH. BIZ CALISMAYI ISI HIZMETI GORUYORUZ. KIMSE HIZMETIN KARSISINDA DURAMAZ. ALLAH CALISANIN YANINDADIR. ALLAH HAK ICIN CALISANIN YANINDADIR. HALK ICIN CALISAN HAK ICIN CALISIR. BIZ HALK ICIN CALISAN HALKIN ADAMININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEGIZ.

 51. Burada benim.demek istedigim laf yetistirmeye gerek yok varsa bir SIKINTI gelsinler bir araya konussunlar sikintisi olanlar. Bu yorumlara cevap yazdim bn ama zannetmiyorum ki bu yazilanlar husnu hoca’nin dusuncesi olsun. Isguzar bazi arkadaslar yorumlarini buraya yazmislar iste. Ben Husnu hoca’nin bu yorumlar dakilere katildigini dusunmuyorum. Zaten bastan beri de elestirimiz hemen bir aciklama yaparak olayin sicakligiyla insanlari suclamasiydi. Bu yorum yapan arkadaslar bu yorumlari Husnu Hoca yapiyormus gibi yaparak hoca’yi da zan altinda birakiyorlar.

  Bizim cenemizi yormamiz atismamiz bisey degistirmez burada.

  hayirli aksamlar :)

  yine de sunu ekleyeyim secim de farkli alacagiz insallah :))

  hani bisey olur diye ellerini ovusturan kardesler umutlanmasin :)))

 52. =YAWER28= İSİMLİ ARKADAŞIM ÖNCELİKLE BEN KARA KARTALLA YAN YANA DEĞİLİM AMA SEN =BERTARAF= İSİMLİ ARKADAŞLA ÇOK YAKINSIN HERHALDE ANLAMAKTAN YOKSUN YORUMUNUU BERTARAFA YAZMIŞTIM AMA SEN SANA YAPMIŞIM GİBİ DAVRANMIŞSIN…NEYSE YANLIŞ HESAPTAN GİRDİN DEMEK Kİ… BİRAZ DAHA DİKKATLİ OL…ORTAYA ÇIKAN HESAPLARI DA KULLANMAZSIN ARTIK..NEYSE ARTIK SİZİN(SENİN) NE OLDUĞUNUZ BELLİ OLDU BEN BURADA NE KADAR ANLATSAM AÇIKLASAM BOŞ YİNE BİLDİĞİNİZİ OKUYACAKSINIZ(OKUYACAKSIN)… AMA KOMİK DURUMA DÜŞTÜĞÜNÜN FARKINDASINDIR HERHALDE…

 53. yawer28 mizahına lafım yok :) biz de kendimizce bildiklerimizi konusuyoruz iste kawga etmek laf dokundurmak degıl amac en azından benım amacım o degıl :) ali abi nasıl bakmıs bılmem ama husnu hoca da pek duzgun cıkmamıs yanı habersız cekılen bı fotograf dıye soyledm kardesim :) birbirimizi bu bos işler için üzmeyelim canımızı sıkmayalım. ortada bı olay yok husnu hoca kırılmıs ve bence uygun olmayan bı sekılde dıle getirmıs kırgınlıgını siz de daha farklı düşünebilirsiniz tabi. önemli olan birlik olmak kişisel sorunlarla dawamızı yıpratmamak.. benm tek istegim bu.. sonucta bugun yaglıderımızı temsıl edebılcek tek aday Abdurrahman Kırhasanoglu dur. bu dusunce cercevesınde konusuyorum ben saygı duyuyorum tabi size de emin olun ne bi dusmanlık ne de baska bı sey war sadece dusuncelerımı dıle getırdım.. saygılarrr :)

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş