İŞ ADAMI METİN KURUCA GİRESUN’A MEKAN LİFE KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

d11

Mekân Life projesinin 110 konuttan oluşuyor

 
Projenin en dikkat çeken özelliği ise sunacağı sosyal imkânlar. Bu kapsamda projede; farklı sporlara imkan tanıyacak tesislerden, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanlarına kadar birçok farklı sosyal seçenek yer alacak.
 
Yağlıdereli iş adamı Metin Kuruca, sitemize yaptığı açıklamada, Mekân inşaat olarak İstanbul’da bundan önce birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
 
Kendi bölgemizde‘de bir proje uygulama çalışmalarını bitirierek proje çalışmalarına başladıklarını söyleyen ‘’Kuruca, Teyyaaradüzünde Devlet Hastanesi,Fizik Tedavi merkezinin arka tarafında 8 dönüm alan üzerine 110 daireli hepsi denizi gören 3+1 ve 4+1 daireler için çalışmalara başladık. İnşallah iki yıl gibi bir sürede tamamlamayı düşünüyoruz.’’dedi.
 
‘’MEKÂN LİFE SAHİPLERİ BİRÇOK FARKLI SOSYAL SEÇENEKLERDEN YARARLANACAK’’
 
‘’TÜM DAİRELER DENİZİ GÖRECEK’’
M2
 
Proje tamamlandığında 150 metre kare havuz,saunası,spor salonu,basketball,voleybol sahası, yürüme parkuru, her daireye otopark şeklinde dizayn edilecek.
 
Tüm daireler denizi görecek şekilde projelendirildi.3 blok halinde blokların 2 tanesi 4 daireli çift giriş üzerinden bir tanesi çift daire 2 bloğun 4 daire olanların 3+1 4+1 olanlar ise çift daire 22 daire üzerinden olacak.88 daire 3+1, 22 daire 4+1 şeklinde projeyi uygulamaya aldık.
 
Bizler Giresun merkezde işe başladık. Başta Yağlıdereli hemşehrilerimz olmak üzere herkese eşit şekilde hizmet edeceğiz. Bizim beklentimiz eşimiz, dostumuzla birlikte hep bir arada kenetlenirsek başaramayacağımız bir şey olmaz. Her şey insanla oluyor. Amerika başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin bu yapılacak konutlardan benim neden yok dememeleri için şimdiden projeyi gelip görmelerini tavsiye ediyorum.’’
 
M5
‘’NEDEN MEKAN LİFE’’
 
Projenin adını Amerika’da yaşayan yeğnim bu ismi çıkardı. Mekan yaşam life hayat anlamına geliyor. Şimdiki projemizin ismi Bu olacak. Bundan sonraki projelerimizin isimlerini değişik öneride bulunan arkadaşlarımızın vereceği isimlerden oluşturabiliriz.
 
İstanbul’da daha önceden birçok projeyi hayata geçirdik. Âmâ bu yapacağımız proje gibi büyük proje değildi. İstanbul’da mekân bulmak çok farklı ona rağmen orada titiz çalışmalar gerçekleştirdik.
M6
 
‘’ISPARTA İLİMİZDE 14 KİŞİYE EKMEK VERİYORUZ’’
 
Isparta ilimizde bulunan çimento fabrikamızda ham madde üretimi yapıyoruz. İnşaat sektörünün yanında bu işimizi de yakından takip ediyoruz. Piyasaların durgun olması her sektöre yansıdığı gibi yaptığımız işe de yansımaktadır. Âmâ çok şükür burada çalışan arkadaşlarımızın desteğiyle gün geçtikçe piyasada var olmaya devam ediyoruz. Fabrikamız da üretim arttıkça birkaç kişiye daha fazla ekmek vermek için çaba sarf edeceğiz.
M8
 
‘’AMERİKA’DA RESTORAN İŞİYLE BAŞLADIK’’
 
Her Yağlıderelinin olduğu gibi biz de uzun yıllar Amerika Birleşik Devletlerinde bulunduk. Burada restoran işiyle uğraştık.1997 yılında Türkiye geldik. Âmâ 2004 yılına kadar Amerika’dan bağlarımızı koparamadık. İlk Türkiye geldiğimiz zaman tekstil işiyle başladık sıralarda bir rahatsızlık geçirdik. Bir müddet ara vermek zorunda kaldık.2007 yılından bu yana inşaat sektöründe varız.
M11
 
‘’GURBETÇİLERİMİZ MEMLEKETİNİ UNUTMASINLAR’’
 
Bizler gurbette yaşasak bile memleketimizi unutmuyoruz. Senede en az 3-5 sefer memleketimize gelip gidiyoruz. Bayram zamanlarında başka yerlere tatile gitmesinler. Bayramda sılaya gelsinler.Memleketini,köyünü şenlendirsinler. Bizler mekân inşaat olarak bir çorbada tuzumuz olmak istenirse bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her zaman yapmaya ve destek vermeye hazırız.’’
 
Son olarak Yaglidere.com Fatih Aytekin Özdemir kardeşimize bizlere bu imkanı verdiği için teşekkür ederiz.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR
M13
M10
M3
M9
M4
k1
M1
k2
IMG_6040
IMG_8199
 Yapılacak olan Mekan Life için video görselliğini tıklayıp izleyebilirsiniz

Kısa adres:

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş