KAYMAKAM UĞUZ EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN KADINLARI ZİYARET ETTİ

22852877_10155906413968750_1287567371306556017_n

Trabzon’dan her gün kilometrelerce yol katederek tuğla taşımaya giden ve kazandıkları parayla aile ekonomilerine katkıda bulunan kadınları Yağlıdere Kaymakamı Hasan Uğuz ziyaret etti.

İlçenin Palaklı Mahallesi’nde çalıştıkları yerde Hülya Dadandı ve Sebahat Çolak’ı ziyaret ederek yaptıkları iş dolayısıyla tebrik eden Kaymakam Uğuz, daha sonra iki kadınla çay içerek sohbet etti.

Uğuz, yaptığı açıklamada, Türk kadınının ekmeğini taştan çıkarmasının anormal bir durum olmadığını belirtti.

Bunun her zaman alışık oldukları bir durum olduğunu belirten Uğuz, “Günümüzde biraz daha bu durumlar anormal gelmeye başladı. Çünkü tembellik hastalığının bizi sarmaya başladığını düşünüyorum.” dedi.

Uğuz, tuğla tayışan kadınların ekmeğini taştan çıkardığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Kimseye de minnet etmiyorlar. İşin diğer kısmında ise benim üzüldüğüm nokta bizim biraz kolaycılığa kaçıp iş yok, iş bulamıyoruz. Engelli hasta, insanda iş gücü olmamasını ayrı tutuyorum. O durumlarda devlet olarak her zaman yanlarındayız.Ama elinden iş geldiği halde çalışmayan insan o kötülüğü hem kendine hemde çevresine yapıyor.

Hülya Dadandı ise Kaymakam Uğuz’un ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Sağolsun bizlere halimızi, hatrımızı sordu. Üzerlerine düşen bir görev olursa yardımcı olma sözü verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Düşünüp ziyarete gelmesi bile bizler için gurur oldu.” diye konuştu.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

IMG_6839
IMG_6841
IMG_6842
IMG_6844
IMG_6849

Kısa adres:

KAYMAKAM UĞUZ EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN KADINLARI ZİYARET ETTİ için bir yorum

  1. avatar yaglidereli28

    KAYMAKAM BEYİ UZUN ZAMANDIR USA’DAN TAKİP EDİYORUM ADAM DEVAMLI HALKIN İÇİNDE TAM BİR HALK İNSANI BÖYLE İNSANLAR ZOR GELİR MEMLEKETE ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN HASAN BEY BİLDİĞİN YOLDAN ŞAŞMA YOLA DEVAM YAZIN GELDİĞİM ZAMAN ÖZELLİKLE ÇAYINIZI İÇMEYE GELECEĞİM

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş