ŞEHİT SÜLEYMAN KUL’UN İSMİ KÖYÜNDEKİ OKULDA YAŞATILIYOR

o7

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul’un ismi Yağlıdere ilçesine bağlı Sınır köyünde köy okulunda yaşatılıyor.

Yağlıdere Kaymakamı Hasan Uğuz, sitemize yaptığı açıklamada,ilçemizde 32 km uzaklıkta bulunan Sınır ortaokulumuza,25 Nisan 2016’da Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul’un ismi Giresun Valisi Hasan Karahan’ın 5 Ağustos 2016 tarihi oluruyla verildiğini hatırlattı.

Kaymakam Uğuz,Sınır köyünde dünyaya gelen ve ilkokulunu Sınır Ahmet Elmalı ilkokulunda okuyan şehidimize vefa borcumuzu bir nebze olsun ödeyebilmek ve ismini yaşatmak adına bundan böyle Sınır Orta okulumuz Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulu olarak anılacaktır.”dedi.

Şehidimizin adını taşıyan bu okuldan kendisi gibi kalbi vatan ve millet sevgisiyle dolu nice Süleyman Kullar çıkaracağından şüphe duymadığını belirten Kaymakam Uğuz,”Bu vesileyle aziz şehidimizi saygı ile anıyor,kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.Bizlere emaneti olan ailesi ve yakınlarının da her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim.”diye konuştu.

Şehidin babası Mehmet Kul ise,kendilerini bugüne kadar yalnız bırakmayan,her türlü desteği sağlayan devletin tüm kurumlarına teşekkür ederek ,Allah vatanımızı daim etsin.birlik ve beraberliğimizi bozmasın.Şehidimize sahip çıktıkları için Yağlıderelilere teşekkür ediyorum.Oğlumun adı bundan böyle köyünde mezarına yakın bu okulda yaşayacak.Sağ olun var olun.”dedi.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

o1 o2 o3 o4 o5 o6

 

Kısa adres:

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş