YAĞLIDERE EROL ÇATALBAŞ MESLEK YÜKSEK OKULU 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLAYACAK

t2

Yağlıdere ilçesinde inşaatı devam eden Meslek Yüksek Okulu 2018-1019 yılında öğrenci alımına başlayacak.

Rektör Çoşkun ; “Yağlıdere ilçemize 2 bölüm açmayı düşünüyoruz. Burada en temel sorun 400-500 kişilik bir yurda ihtiyacımız var. Açılacak bölümlerimizi planladık. Alınacak hocalarımızı planlıyoruz. İnşallah, 2018-2019 akademik yılına öğrenci alımına başlarız. Okul bulunmayan 4 ilçemizde de okullarımız eğitime başlayacaktır’’dedi.

Fethi ELMAS; «Açılacak okul ve öğrenci sayısına göre yurt planlaması yapacağız.

Espiye MYO Okul Müdürü Doç. Dr. Saim Topçu; Burada acil durum ve …. bölümleri açmaya hazır. Hocamız yok, önce hoca alacağız.

Başkan Kırhasanoğlu  ise, ilçede inşaatı devam eden meslek yüksek okulla ilgili sayın rektörümüzle görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Sayın rektörümüz inşaatı devam eden okulumuzu çok beğendiğini belirten Kırhasanoğlu,Hayısever iş adamı Mustafa Çatalbaş abimizin katkılarıyla tamamlanan okulumuzda 400 yada 500’ün üzerinde öğrencinin barınacağını belirttiler’’dedi.

Okulumuzun bölümlerin ise YÖK tarafından belirleneceğini hocalar konusunda mart veya nisan ayında atamalar olacağını ifade eden Kırhasanoğlu şunları söyledi:

‘’Okulumuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayacaktır. Yağlıdere’de öğrencilerin barınması ve kalınmasını sağlamak için özel sektörden veya devlet adında yurt yaptırmamızın gerektiğini biliyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var. İnşallah okul açılana kadar yurt işini de halledeceğiz. İlçemizi tercih eden öğrencilerimizin barınmasını sağlayacağız. Rektörümüzle beraber ilçemize gelen heyetin ilçeyi çok beğendi. Burada üniversitenin çok iyi olacağını belirttiler.
Dışarıdan gelen misafirlerin ilçeyi görüp beğenmeleri burada yaşayan herkes gibi bizleri de son derece memnun ediyor. Bizlerde bundan sonrada ilçemizin beğenilen bir seviyeye gelmesi için yatırımlara devam edeceğiz. İlçemizde Gölet projesi ve TOKİ projesi faaliyete geçtiği zaman ilçemiz bir kat daha büyüyecektir’’dedi.

Kırhasanoğlu,ilçeye yapılan meslek yüksek okul inşaatına katkıda bulunan hayırsever iş adamı Mustafa Çatalbaş ve emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”diye konuştu.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

b5

 

66

 

 

 

 

 

Kısa adres:

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş