YAĞLIDERE’DE EMEKLİ ÖĞRETMENLER UNUTULMADI

D7

 

Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Krhasanoğlu öncülüğünde mahalle ve köyler ile ilçe dışında yaşayan emekli öğretmenlerimizle buluşularak emekli öğretmenlerimize karanfil takdim edilerek yemek ikramında bulunuldu.

Kırhasanoğlu,programda yaptığı konuşmada, bizleri kırmayıp böyle anlamlı organizasyonumuza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

Şu an bizlerle bir arada olan öğretmenlerimiz abilerimiz köylerde zor şartlarda öğretmenlik yaptıklarını ifade eden Kırhasanoğlu,”köylerde yol,su,elektrik yoktu. Zorlu şartlarda görev yaptılar. Sizlerin yetiştirmiş olduğu öğrenciler şu an ülkeyi idare ediyorlar. İlçemizde bile sizlerin okuttukları öğrenciler arasında olan çok sayıda kişinin iyi bir konumdadır. Sizlere bunun içinde şükranlarımı ifade ediyorum. Bu duygu ve düşüncülerle öğretmenler gününüzü kutluyorum. Bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum. ”dedi.

Yağlıdere Kaymakamı Hasan Uğuz ise, eski sizin zamanınızdaki öğretmenlerle şimdiki öğretmenler arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.

Bunu kendi zamanını düşünerek söylediğini ifade eden Uğuz, şunları söyledi:

”Sizlerin zamanı çok farklıydı. Her şeyi gönülden yapılıyordu. Şartlar çok daha ağırdı. Şimdi şartlar daha rahat bütün imkânlar var ama şimdi sanki geri plana atıldı gibi geliyor. Eminim ki bugün bir sürü önceniz sizleri aramıştır. Bu mesleğin manevi bir hazzı var. Bugün bu program ilk oldu. İnşallah bundan sonra devam eder. Böyle bir programa vesile olduğu için başkanımız Abdurrahman Kırhasanoğluna teşekkür ediyorum.’’diye konuştu.

Öğretmenler adına açıklamalarda bulunan Hüsamettin Turan ise,sağolsunlar başkan bey bu programa öncülük etti. Birlik ve beraber içinde olduk. Bu gibi programların ilerleyen zamanlarda devam etmesini temenni ediyor programda emeği gecen herkesi kutluyorum.”

Konuşmaların ardından Başkan Kırhasanoğlu,ve Kaymakam Uğuz tarafından emekli öğretmenlerimize karanfil takdim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Öte yandan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, emekli öğretmenlerden ilçe merkezinde yaşayan Hüsamettin Turan, Harun Bölük ile Üçtepe beldesinde yaşayan Tevfik Zıvalıyı evinde ziyaret etti.

Ardından  görevliyken hayatını kaybeden Anadolu İmam Hatip Lisesi eski Müdürü Kemalettin Baş, Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Tahsin Durdu’nun ilçemiz merkez eski cami yanında bulunan mezarları ziyaret edilip karanfil bırakıldı.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

F24 F25 F26 F27 F28 F29 F30 F21 F22 F23

D0000

D01

D5

 

T11

D00

D3

D000

D4

D125

D124

D123

D0006

D8

D9

D10

D12

D11

 

Kısa adres:

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş