Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum' projesi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum' projesi kapsamında, Yağlıdere Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulu/ İHO’ da, Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğün katkılarıyla öğrencilerin coşkuyla katıldığı Kültür Şenliği programı düzenlendi.

Öğrencilerimizin milli, manevi, ahlaki, insani, kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren ve yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış Konuşmasını Okul Müdürü Tuğrulhan ÇOBAN yaptı. 'Değerlerimize Sahip Çıkalım' başlığıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müftümüz Fatih SARIGÜL yaptı.

Müftülük tarafından Okul Kütüphanesine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basımı yapılan eserlerin teslimi yapıldı ve tüm öğrencilere Kuran-ı Kerim meali ile Peygamberimizin hayatını anlatan kitaplar hediye edildi.

Şenlik kapsamında Sınır Şehit Süleyman Kul Ortaokulu/ İHO öğrencileri tarafından hazırlanan Değerler Eğitimi Sergisi düzenlendi.

Kültür Şöleni kapsamında Sınır şehit Süleyman Kul Ortaokulu/ İHO’ da düzenlenen yarışma ve turnuvalarda dereceye giren öğrencilere ve takımlara İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz tarafından temin edviken kupa ve madalyalar Milli Eğitim Müdürümüz Hasan ÖZTÜRK, Spor Müdürümüz Habil KIR ve İlçe Müftümüz Fatih SARIGÜL tarafından takdim edildi.

Program sonunda tüm katılımcılara çiğ köfte ikramında bulunuldu.

Bu programda maddi ve manevi emeği geçen Din Görevlisi hocalarımız İsa ÇINAR, Mustafa CENGİZ, Nurettin YILMAZ, Mustafa YARDIM, Osman TURAN, Sinan BIYIK, Ali AKBAYRAK, ev sahibi okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz ile tüm öğrencilerimize şükranlarımızı sunarızUnutmayalım ki, her şey, yarınlarımız olan gençlerimiz için. Ve yine unutmayalım ki, Genç, inancı ve idealleri uğruna fedakarlık yapabilen kişidir.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır