İlkokullar arası Masal canlandırma yarışması sonuçlandı.

İlkokullar arası Masal canlandırma yarışması sonuçlandı. Ülkemizde bazı ilçelerde uygulanan ve örnek çalışmalardan olan Masal canlandırma yarışmasına öğrencilerimiz yıl boyunca heyecanla hazırlandılar.

Üçtepe İlkokulunun birinci olduğu yarışmayı Mustafa Kemal ilkokulu ikinci, Sınır Ahmet Elmalı ilkokulu üçüncü oldu.

İzleyenler tarafından tüm oyunlar büyük beğeni topladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ÖZTÜRK, " Geleceğin büyük sanatçıları bugünden yetişir. İnşaallah İlçemizden gurur duyacağımız sanatçılar, sporcular ve yetişmiş insanlar çıkacaktır. Eğitimin her alanında başarı vazgeçilmez amacımızdır. Başarılı oyunlarından dolayı tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi canı gönülden kutluyorum. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz. Projeye desteklerinden dolayı Yağlıdere İmam Hatip Mezunları ve Gönüllüleri derneğine ve temsilcisi Osman TURAN 'a teşekkür ederiz." Dedi.

Öğrencilerimizin eğitim ve gelişimine büyük katkı sağlayan Tiyatro çocukların dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini kullanma ve iletişim kurma becerilerini geliştirir. Soyut kavramları somutlaştırabilmesini sağlar. Duygularını tanıma ve yorumlamasını kolaylaştırır.

Her yıl Yağlıdere İlçesinde gelenekselleşen Masal canlandırma yarışması Ülkemizde ve İlimizde örnek çalışmalardan biridir.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

 

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır