Yağlıdere Ziraat Odası Başkanı Sezai Çağlar; fındık taban fiyatı 3.5 - 4 dolar seyrinde bir fiyat açıklanırsa hem çiftçi hem tüccar memnun olacağını söyledi.

Yağlıdere Ziraat Odası Başkanı Sezai Çağlar; fındık taban fiyatı 3.5 - 4 dolar seyrinde bir fiyat açıklanırsa hem çiftçi hem tüccar memnun olacağını söyledi.

Çağlar ;Değerli dostlar bölgemiz, ilimiz ve ilçemiz olarak biz çiftçiler zor şartlar altında fındık hasadı yapıyoruz. Biz bu dağların bekçisiyiz, bu dağlarda bu şartlarda çalışıp ülkemizin ekonomisine ciddi anlamda destek olduklarını belirterek;Bu emeğin karşılığını biz belirlemeliyiz ürünümüze sahip çıkalım. Bereketli bir hasat sezonu bizleri bekliyor. Umut ediyoruz ki hasat öncesi yetkililer fındık taban fiyatını açıklar bizlerde bahçelerimize yüksek moralle gireriz.’’dedi.

Biz, başta üretici olmak üzere, tüccarında, sanayicinindi kazanmasını istediklerini belirten Çağlar şöyle devam etti;

‘’Yıllık enflasyon ve döviz fiyatlarına göre dengeli bir fiyat açıklanmasını umut ediyoruz. Nasıl ki dövizde yaşanan düşüş fındık fiyatlarını hızlı bir şekilde aşağı çekiyorsa artan döviz fiyatları da 2022 fındık taban fiyatına yansımalıdır. 3,5- 4 dolar seyrinde bir fiyat açıklanırsa hem çiftçimiz memnun olur hem tüccar. Ekmeğimiz, aşımız olmazsa olmazımız fındık. Bu yüzden Fındığın patronunu fındık üreticisidir. Biz üreticiler olarak pazara fındığı ihtiyacımız kadar indirelim ve emanete fındık bırakmayalım. Şimdiden hayırlı bir hasat sezonu diliyorum. Ürünümüz bol kazancımız bereketli olsun inşallah.’’diye konuştu.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır