AKUT Giresun Ekibi, Yağlıdere İlçesi’nde bir dizi nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi.

AKUT Giresun Ekibi, Yağlıdere İlçesi’nde bir dizi nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi.

Toplam 8 gönüllüsü ile birlikte ziyaretlerde bulunan AKUT Giresun ekibinin ilk durağı Yağlıdere İlçe Jandarma Komutanlığını oldu.

Gerçekleştirilen ziyarette Alay Komutan Yardımcısı J.Alb.Ali Taşyürek’in yanısıra Yağlıdere İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm.Mehmet Ali Şimşek ve Merkez Karakol Komutanı Asb.Üçvş.Özlem Memiş ile AKUT ekibi, Giresun ili ve ilçelerinde yapmış olduğu faaliyetler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurken, geçtiğimiz yıllarda ilçede yaşanan sel ve su baskını gibi afetlerin tekrar yaşanmaması hususunda alınması gereken tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Ayrıca, Giresun ilinde görev yapan ilk kadın karakol komutanı olan Asb.Üçvş.Özlem Memiş’e, AKUT Ekibi tarafından çiçek takdim edilip yeni görevinde başarı temennisinde bulunuldu.

Ardından Yağlıdere Belediyesi’ni ziyaret eden AKUT Giresun Ekibi’ni Belediye Başkanı Sayın Yaşar İbaş makamında kabul etti.

Başkan İbaş, İlçe ile ilgili bilgiler aktarırken, AKUT Ekibi ile ilçede geçmiş dönemde yaşanan afetler ve olası tehlikelere karşı alınması gereken önlemler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, AKUT’un geçmiş dönemde ilçede göstermiş olduğu yararlı faaliyetler nedeniyle teşekkür ederken, AKUT’un arazi aracında kullanılmak üzere bir araç vinçi hediye etti.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır