Buları Yaylası geleneksel ''Taflan Şenlikleri'' 16-17 Temmuz’da yapılacak.

Bu yıl 19'ncisi düzenlenecek olan Geleneksel Buları Yaylası Taflan Şenlikleri için yapılan hazırlıkların tamamlandığı bildirildi.
 
Buları Yaylası geleneksel ''Taflan Şenlikleri'' 16-17 Temmuz’da yapılacak.
 
Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, yaptığı açıklamada, pandemi dolayısı ile şenliklerimize iki yıl ara verildiğini hatırlattı.
 
İbaş; Son yıllarda yok olmaya yüz tutan karayemiş ( taflan ) meyvesinin bölgemizde ve ülkemizde yetiştirilmesini yaygınlaştırmak, tanıtmak ve yapılan yemek çeşitlerini sıralamak sağlımız yönünden faydalarını halkımızla paylaşmak karayemişin tarihçesini ana yurdunun Karadeniz bölgesinin olduğunu dünyanın diğer bölgelerinde yetişmediği karadeniz iklimine mahsus bir bitki çeşidinin olduğunu belirten İbaş; bu festival düzenleyerek en iyi karayemiş yetiştiricilerini ödüllendirmek suretiyle teşvik edici çalışmalar yapmak üzere festival düzenlenmesi gerekli görülmüştür.’’dedi.
 
Başkan İbaş , Buları Yaylası'nın tanıtılması ve turizme kazandırılması amacıyla düzenlenecek şenliğe tüm Giresunluları davet etti.
 
19.buları yaylası taflan şenliği 16 Temmuz Cumartesi akşamı şenlik ateşinin yakılması, havai fişek gösterileri ve konserlerle devam edecek.
 
Şenlikte 17 Temmuz Pazar günü Musa Ada sunumuyla, Zeynep Başkan, Murat Çelik, Erdoğan Erol, Hazal Yıldız, Yahya Altun,Alim Koca,Baransel,Özgür Memiş sahne alacak.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır